Skip to main content
فهرست مقالات

مدیریت بهداشت روانی

نویسنده:

(4 صفحه - از 28 تا 31)

کلید واژه های ماشینی : بهداشت روانی ،کارکنان ،روانی ،مدیران ،سازمان ،مدیریت بهداشت روانی ،مدیریت ،سازمان سالم ،محیط ،بیماری روانی ،سلامت روانی ،اختلال ،کارکنان سازمان ،زمینه بهداشت روانی ،روانشناس ،اختلال‌های رفتاری در کارکنان سازمان ،ایجاد بیماری‌های روانی ،محیط کار ،بهداشت روانی و شخصیت سالم ،مدیران و فرد فرد کارکنان ،مشکل روانی در محیط کار ،تعریف بهداشت روانی ،زمینه آشناسازی کارکنان سازمان ،توهم ،بیماری روانی کارکنان ،بهداشت روانی در محیط کار ،کارکنان سازمان و سالم‌سازی محیط ،بهداشت روانی کارکنان ،رفتار ،اختلال‌های رفتاری و پریشانی‌های روانی

با توجه به این که سازمان از افراد با طرز تفکر و گرایش‌های متفاوتی تشکیل شده است و این‌ افراد دارای زمینه‌های خانوادگی متفاوتی می‌باشند.مدیریت هر سازمان باید با تسلط بر دانش‌ بهداشت روانی و انجام آن،محیطی مناسب در سازمان را پی‌ریزی نماید. رهنمودهای این مقاله مدیران سازمان‌ها را یاری می‌دهد تا با کسب اطلاعات لازم در زمینه‌ بهداشت روانی و تلاش در زمینه ایجاد یک سازمان سالم،محیطی را فراهم آورند تا باعث تشدید و ایجاد بیماری‌های روانی نگردد.این مقاله طوری تدوین شده که مدیران پرمشغله،به راحتی آن‌ را مرور کنند.

خلاصه ماشینی:

""کاپلان‌"و"بارون‌"می‌گویند بهداشت روانی حالت خاصی از روان است که‌ سبب بهبود،رشد و کمال شخصیت انسان می‌گردد و به فرد کمک می‌کند که با خود و دیگران سازگاری داشته باشد. "کارل منینجر":اعتقاد دارد که بهداشت روانی عبارت از فعالیتی‌ است که باعث می‌شود تا فرد با محیط خود خوب سازگار شود،سازش‌ کند،و برداشت فرد از این محیط چنان باشد که باعث ناراحتی خود و دیگران نشود. اصول بهداشت روانی سازمان: برای ایجاد سازمان سالم که در آن کارکنان از فشارهای روانی‌ مصون بوده و از حضور در سازمان خرسند باشند رعایت اصول‌ بهداشتی ذیل ضروری است: 1-احترام به شخصیت خود و دیگران. سازمان سالم سازمانی است که درباره خود و موقعیتی که کارکنان‌ به لحاظ روانی در آن قرار گرفته است،واقع‌بین باشد،قابلیت انعطاف‌ داشته و قادر باشد برای مقابله با مشکلات روانی منابع خود را به کار گیرد. وظیفه اساسی هر مدیر کارآمد آن است که نشانه‌های سازمان سالم، انسان سالم،سازمان ناسالم و انسان بیمار و اختلالات روانی آن را بشناسد و حداقل بخشی از فعالیت‌های خود را معطوف ایجاد فضای‌ سالم در سازمان نماید تا کارکنان بتوانند رشد کرده و با علاقه به فعالیت‌ بپردازند. منابع اصلی: (1)-عباس‌زادگان،سید محمد:"مدیریت بر سازمان‌های ناآرام‌"،انتشارات کویر،چاپ سوم‌ 1384 (2)-عباس‌زادگان،سید محمد:"مدیریت منابع انسانی‌"،انتشارات پیام توسعه،چاپ دوم 1379 (3)-ساعتچی محمود:روانشناسی کاربردی برای مدیران در خانه و مدرسه و سازمان مؤسسه‌ نشر ویرایش 1377 (4)-پارساییان،علی-اعرابی،سید محمد(مترجم)مبانی رفتار سازمانی تألیف استیفن پی-رابینز انتشارات دفتر پژوهش‌های فرهنگی 1376 (5)-میرسپاسی،ناصر:مدیریت منابع انسانی و روابط کار 1356 (6)-میلانی‌فر،بهروز:بهداشت روانی-نشر فومس 1370 (7)-تبریزی،اکبر:(مترجم)جامعه سالم،تألیف اریک فروم انتشارات کتابخانه بهجت‌ (8)-میرکمالی،سید محمد:بهداشت روانی در آموزشگاه،فصل‌نامه مدیریت در آموزش و پرورش دوره پنجم تابستان و پاییز 1377"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.