Skip to main content
فهرست مقالات

داده کاوی در بستر یادگیری الکترونیک

نویسنده:

کلیدواژه ها :

داده‌کاوی ،یادگیری الکترونیک ،محتوای وب

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات، وب، بستر یادگیری الکترونیک، یادگیری الکترونیک، داده‌کاوی، پایگاه‌های اطلاعاتی، کاربر، صفحات وب، دوره‌های یادگیری الکترونیکی موثر، کاربردهای داده‌کاوی در بستر یادگیری

علت این که داده‌کاوی در سال‌های اخیر حجم‌ گسترده‌ای از توجیهات را به خود جاب گرده است، قابلیت سریع و گسترده به حجم زیادی از داده‌ها و نیازه ضروری برای تبدیل این چنین داده‌هایی به دانش و اطلاعات مفید است.این مقاله درصدد است تا دهده‌کاوی‌ را در محدوده یادگیری در محتوای وب و نیز کسب اطلاعات و نیازهای مطلوب و مناسب بازدیدکنندگان وب‌سایت،در طراحی و اجرای دوره‌های یادگیری الکترونیکی موثر واقع شد و در نتیجه این امر موجب ارتقا بازدهی و یا اثربخشی یادگیری‌ الکترونیک خواهد شد.

خلاصه ماشینی:

"داده‌کاوی در بستر یادگیری الکترونیک بهنام شهابی چکیده: علت این که داده‌کاوی در سال‌های اخیر حجم‌ گسترده‌ای از توجیهات را به خود جاب گرده است، قابلیت سریع و گسترده به حجم زیادی از داده‌ها و نیازه ضروری برای تبدیل این چنین داده‌هایی به دانش و اطلاعات مفید است. این مقاله درصدد است تا دهده‌کاوی‌ را در محدوده یادگیری در محتوای وب و نیز کسب اطلاعات و نیازهای مطلوب و مناسب بازدیدکنندگان وب‌سایت،در طراحی و اجرای دوره‌های یادگیری الکترونیکی موثر واقع شد و در نتیجه این امر موجب ارتقا بازدهی و یا اثربخشی یادگیری‌ الکترونیک خواهد شد. داده‌کاوی: دلیل این که در سال‌های اخیر،داده‌کاوی حجم زیادی از توجیهات را به خود جلب کرده است،قابلیت دسترسی گسترده به‌ حجم زیادی از داده‌ها و نیاز ضروری برای تبدیل این چنین‌ داده‌هایی به دانش و اطلاعات مفید است. داده‌ کاوی روشی است که به وسیله آن یک تحلیلگر ابزارهای ریاضیاتی‌ و آزمون‌های کاربردی آمار را برای داده‌های مربوط به تجارت به‌ کار می‌برد تا روابط،الگوها یا وابستگی‌های میان متغیرها یا اجزای‌ متغیرها را در آن داده‌ها معین‌سازد و شناخت ودرک بیشتری را نسبت به حیطه فرآیند کسب و کار به دست‌آورد. آنها قادر خواهند بود که رفتار آتی طبقات‌ مختلفی از کارکنان حرفه‌ای گماشته شده را پیش‌بینی کنند، همچنین اطلاعات نظیر سلایق فردی و سرگرمی‌ها برای ابزار داده‌کاوی با ارزش خواهند شد تا الگوهای پنهان را با ایجاد مدل‌هلی هوشمند-مبتنی بر حجم عظیمی از داده‌ها-کشف کنند. می‌توان با کاوش در محتوای وب و نیز کسب‌ اطلاعات و نیازهای مطلوب و مناسب بازدیدکننگان وب سایت، در طراحی و اجرای دوره‌های یادگیری الکترنیکی موثر واقع شد و در نتیجه این امر موجب ارتقا بازدهی و یا اثربخشی یادگیری‌ الترونیک خواهد شد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.