Skip to main content
فهرست مقالات

رفتار درمانی شناختی زوج ها- بخش دوم: مقاله مروری

نویسنده:

علمی-ترویجی/ISC (10 صفحه - از 71 تا 80)

کلیدواژه ها : جمعیت ،شیوع ،زلزله ،اختلال استرس پس از سانحه

کلید واژه های ماشینی : درمان ،زوج‌ها ،رفتار درمانی شناختی زوج ،رفتاری ،رفتار درمانی شناختی ،همسران ،زوج‌درمانی ،زوج ها ،اثربخشی رفتار درمانی شناختی ،مداخلات ،رفتاری زوج‌درمانی ،احساسات ،درمان‌گر ،باکوم ،زن ،مقاله رفتاردرمانی – شناختی زوج ،روش ،خانواده ،تغییر ،مهارت‌های ،مقاله ،مقاله رفتار درمانی ،ترکیب رفتار درمانی شناختی ،فرد ،زوج‌درمانی و مفهوم‌سازی ،مداخلات درمانی ،تغییرات بالینی ،پاسخ‌های احساسی و رفتاری ،زوج هاست ،موانع

این مقاله قسمت دوم مقاله رفتار درمانی – شناختی زوج هاست که پس از ذکر روش های نوین شناختی - رفتاری زوج درمانی و مفهوم سازی مورد بر اساس مدل شناختی و نحوه ارزیابی در قسمت اول، اکنون در ادامه به نحوه ایجاد تغییرات بالینی، ساز و کارهای تغییر، روش های تمرین در خانه و چالش های بالقوه می پردازد. در پایان، اثربخشی رفتار درمانی شناختی، و امکان ترکیب رفتار درمانی شناختی با سایر مورد بحث قرار گرفته است. این مقاله قسمت دوم مقاله رفتاردرمانی – شناختی زوج هاست که پس از ذکر روش های نوین شناختی - رفتاری زوج درمانی و مفهوم سازی مورد بر اساس مدل شناختی و نحوه ارزیابی در قسمت اول اکنون در ادامه به نحوه ایجاد تغییرات بالینی، سازوکارهای تغییر، روش های تمرین در خانه و چالش های بالقوه می پردازد. در پایان، اثربخشی رفتار درمانی شناختی، و امکان ترکیب آن با سایر روش های زوج درمانی مورد بحث قرار گرفته است.

خلاصه ماشینی:

"این است که درمانگر و زوج یک دستورجلسه واضح را در زمینه‌ای برای رفتار کردن مراجعان درون و بیرون از جلسات است. همچنین این کار باعث می‌شود تا همسران متوجه شوند که‌ افکار خودآیند مستلزم این است که همسر به روایت‌های دیگر هم‌ سؤال‌های زیر می‌تواند به هریک از همسران برای بررسی افکار اشکال مختلفی از تحریف‌های شناختی مطرح شده است که‌ درمانگر شرح داد که این زوج احتمالا می‌توانند برای درک اینکه‌ اگرچه ممکن است فردی برای کاهش انتظارات منفی حوادثی‌ بینش آنها نسبت به مسایل درون رابطه محدود شده است. برای ردیابی ارتباطات میان افکار خودآیند فرد به کار می‌رود که‌ ممکن است اضطراب مرتبط با این فکر خودآیند را گزاش کند: در زیر این سه نوع مداخله شرح داده شده است و خوانندگان‌ به این مسأله توضیح منطقی مختصری است درمورد مقابله منفی در روابط مشکل‌دار،براساس این واقعیت که هر فرد فقط می‌تواند اعمال خود را کنترل کند و توضیح در مورد اهمیت تعهد شخصی‌ شدیدی را تجربه می‌کنند به‌طوری که این احساسات بر خود آنها ممکن است در کار با زوج‌ها با آنها مواجه شود،مطرح می‌کند. اساس مسایل خانوادگی و یا ازدواج خود،منحرف می‌سازد که این یکی از موانع در درمان است که کمتر شناخته شده است. ممکن است زوج‌ها را درمعرض مسائلی قرار دهد که مانع تغییر در این مسایل ممکن است به اعضای خانواده یا سایر جنبه‌های‌ بررسی قرار گیرد،حتی اگر لازم باشد جلسات فردی برای آن‌ قسمت قبل بحث شد،شاخص درمان شناختی-رفتاری است که‌ پژوهش در مورد اثرمندی درمان شناختی-رفتاری برای زوج‌ها"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.