Skip to main content
فهرست مقالات

گذر از مدیریت به رهبری

نویسنده:

(3 صفحه - از 9 تا 11)

کلید واژه های ماشینی : کارکنان، مدیران، گذر، کیفیت کار کار کارکنان توجه، سازمان، کنترل، مدیریت به رهبری، قدرت، نتایج و کیفیت کار کارکنان، پاداش

رهبری به مرد خارق العاده و یا زن خارق العاده ارتباطی ندارد،‌بلکه به کسی اطلاق می شود که ارزش ها ی شخصیت کاری را ارج می نهد و دیگران را تشویق به مبازره با وضع موجود می کند و بی عیب و نقص و فروتن است رهبری به معنی برداشتن موانع از میان افراد، تیم ها،‌وظایف و سازمان ها است تا در جهت تحقق یک دیدگاه مشترک تلاش کند.

خلاصه ماشینی:

"لذا رهبران باید تغییراتی اساسی در چارچوب فکری و رفتاری‌ خود ایجاد کنند که شامل پر کردن شکاف میان حرف و عمل بر اساس‌ ارزشهای سازمانی است. لذا تغییر از مدیریت به رهبریت به این معناست که به رفتار و کردار خود از دیدگاه دیگران بنگریم و همواره برای پیشرفت خود و دیگران سعی کنیم. یعنی بر اساس متغیرهای بازده در حالیکه رهبران همچون مربیانی هستند که‌ نقش آموزشی داشته و اقدماتی را برای پیشرفت افراد سازمان انجام‌ می‌دهند؛یعنی به متغیرهای میانجی توجه می‌کنند. آنها هنوز فکر می‌کنند که برای برانگیختن کارکنان می‌بایستی با توسل به عاملی‌ خاص آنان را ترغیب کرد،اما دیدگاه رهبران با این فرضیه آغاز می‌شود که کارکنان خود داری انگیزه هستند. اکنون وقت آن رسیده که رهبران در رفتار خود به این شعار عمل کنند و در نظر بگیرند تمام آنچه که گفته شد،مستلزم‌ بکارگیری و جا انداختن معیارهای رفتاری جدید است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.