Skip to main content
فهرست مقالات

پرسش و پاسخ حقوقی

نویسنده:

(2 صفحه - از 70 تا 71)

کلید واژه های ماشینی : تعاونی، اساسنامه، اعضا، اعضای هیأت‌مدیره اتحادیه‌های تعاونی، داوری، تعهد رعایت مقررات اساسنامه تعاونی، پرسش و پاسخ حقوقی، شخص حقوقی عضو هیأت‌مدیره، عضو هیأت‌مدیره، قانون

خلاصه ماشینی: ")نتواند سمت خود را ادامه دهد،آیا بایستی از عضو علی البدل برای جانشینی وی دعوت‌ نمود یا اینکه شرکت تعاونی مربوطه می‌تواند فرد واجد شرایط دیگری را برای تصدی سمت معرفی نماید؟ پاسخ:در خصوص عضویت در هیأت مدیره اتحادیه‌ها دو دیدگاه متفاوت وجود دارد و پاسخ به سؤال مطروحه نیز براساس‌ این دیدگاهها متفاوت است. پرسش:عضو هیأت مدیره یکی از شرکتهای تعاونی اعتبار سؤوال نموده‌اند:آیا می‌توان مقررات داوری مندرج در اساسنامه‌ تعاونی را با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده تغییر داده و شخص‌ دیگری را به عنوان داور انتخاب نمود؟در صورت امکان،این‌ مصوبه تا چه حد برای اعضاء الزام‌آور می‌باشد؟ پاسخ:هرچند مقررات داوری موضوع ماده 66 اساسنامه‌ شرکتهای تعاونی،به عنوان یکی از مواد اسناسنامه و یک تصمیم‌ جمعی به تصویب مجمع عمومی شرکت رسیده و اعضا بدان ملزم‌ می‌گردند و لیکن این تصویب و تصمیم جمعی،آن را از ماهیت‌ قراردادی خارج ننموده و نمی‌توان بدون تراضی طرفین آن را تغییر داد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.