Skip to main content
فهرست مقالات

پرسش و پاسخ حقوقی

نویسنده:

خلاصه ماشینی:

"پرسش:بازرس یکی از شرکتهای تعاونی مسکن با بیان این‌ مطب که دوره خدمت هیأت مدیره تعاونی مذکور منقضی شده و هیچیک از اعضا برای تصدی این سمت کاندیدا نشده‌اند سؤال نموده‌ است آیا وزارت تعاون می‌تواند برای اداره امور شرکت و جلوگیری‌ ز وقفه فعالیتها،اقدام به انتصاب هیأت مدیره موقت نماید؟ پاسخ:مطابق قوانین و مقررات بخش تعاونی صرفا در دو صورت امکان انتصاب هیأت مدیره موقت از سوی وزارت تعاون‌ وجود داردواول حدوث موجبات موضوع تبصره 3 ماده 39 قانون‌ شرکتهای تعاونی مصوب سال 1350 که هیأت مدیره به علل‌ استعفا،فوت و یا ممنوعیت قانونی از اکثریت مقرر در اساسنامه‌ خارج گردیده و در فاصله مدت لازم برای تکمیل هیأت مدیره، وزارت تعاون طبق تبصره 4 همان ماده تعداد لازم را از میان اعضا به‌طور موقت انتخاب می‌کند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.