Skip to main content
فهرست مقالات

پرسش و پاسخ حقوقی

نویسنده:

خلاصه ماشینی:

"» پرسش:سؤالات زیر توسط کارشناسان ادارات تابعه مطرح‌ گردیده که با ذکر هر مورد به پاسخگویی آنها می‌پردازیم: -چنانچه هیأت‌مدیره انتصابی موضوع بند 17 ماده 66 قانون‌ بخش تعاونی‌و تبصره 4 ماده 39 قانون شرکتهای تعاونی مصوب‌ سال 1350از برگزاری مجمع عمومی عادی جهت انتخابات استنکاف نماید،چه تکلیفی برعهده ادارات کل تعاون می‌باشد؟ پاسخ:به‌طور کلی در هر حالتی که هیأت‌مدیره‌ شرکت از برگزاری مجمع عمومی استنکاف نماید،وزارت‌ تعاون صالح به انتشار آگهی دعوت و برگزاری مجمع‌ عمومی می‌باشد. سوالی که ممکن است در اینجا مطرح شود آن است که‌ با توجه به عزل هیأت‌مدیره شرکت در مجمع عمومی،چه‌ مقامی مجمع عمومی عادی را برای برگزاری انتخابات‌ دعوت خواهد نمود؟به نظر نگارنده هیأت‌مدیره‌ معزولی که هنوز مراحل‌ ثبتی و تأیید صحت‌ انتخابات را در اداره کل‌ تعاون نگذارنده،معزول‌ تلقی نمی‌شود و می‌تواند اداره امور شرکت را به‌ عهده داشته باشد و یکی از مصادیق اداره امور شرکت‌ انتشار آگهی دعوت‌ برگزاری مجمع عمومی‌ عادی است و چنانچه از این امر استنکاف کنند وزارت تعاون طبق تبصره‌ 3 ماده 33 قانون بخش‌ تعاون اقدام به برگزاری‌ مجمع خواهد نمود."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.