Skip to main content
فهرست مقالات

پرسش و پاسخ حقوقی

نویسنده:

کلید واژه های ماشینی : تعاونی، مدیر، بخش تعاونی، وزارت تعاون، قانون، هیأت مؤسس شرکتهای تعاونی، اقتصاد تعاونی، پرسش و پاسخ حقوقی، قانون بخش تعاونی اقتصاد، اخراج

خلاصه ماشینی: "پرسش:سؤالات زیر توسط کارشناسان ادارات تابعه مطرح گردیده که‌ با ذکر هر مورد به پاسخگویی آنها می‌پردازیم: -چنانچه هیأت مدیره یک تعاونی اقدام‌ به تغییر مدیر عامل نموده و فرد جدیدی‌ را برای تصدی این سمت انتخاب نمایند،آیا پیش از ثبت تغییرات امکان امضای اسناد شرکت توسط مدیر عامل جدید وجود دارد؟ پاسخ:به نظر نگارنده،با عنایت به‌ اینکه طبق ماده 21 قانون شرکتهای‌ تعاونی مصوب سال 1350،هرگونه‌ تغییرات بعدی در شرکتهای تعاونی از نظر تطبیق با مقررات قانون بایستی به تأیید وزارت تعاون برسد و ملاک تأیید تغییرات بعدی نزد اشخاص ثالث همچنین‌ احراز صحت امضاهای مجاز،گواهی ثبتی‌ صادره از سوی مرجع ثبت شرکتها می‌باشد،لذا تا زمان ثبت تغییرات بعدی، مدیرعامل جدید مجاز به امضای اسناد شرکت نخواهد بود."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.