Skip to main content
فهرست مقالات

تجزیه و تحلیل ارزش فرآیندها مورد لیزینگ خودرو

نویسنده:

(4 صفحه - از 8 تا 11)

کلیدواژه ها :

بهبود مستمر ،تجزیه‌ و تحلیل ارزش‌ فرآیندها ،حسابداری‌ مدیریت ،مدیریت‌ هزینه

کلید واژه های ماشینی : تجزیه و تحلیل ارزش فرآیندها، ارزش فرآیندها مورد لیزینگ خودرو، تحلیل ارزش فرآیندها مورد لیزینگ، ارزش، شناسایی، شرکت لیزینگ خودرو، هزینه، ارزش فرآیندهای اصلی شرکت لیزینگ، فرآیندهای اصلی شرکت لیزینگ خودرو، اطلاعات

تجزیه و تحلیل‌ ارزش فرآیندها یک‌ تکنیک مدیریت هزینه‌ است که برای بهبود فرآیندهای سازمان و در نتیجه کاهش‌ هزینه‌ها به کار می‌رود. در این روش‌ فعالیت‌های با ارزش‌ افزوده و بدون ارزش‌ افزوده،:شناسایی و تفکیک می‌شود.در این تجزیه و تحلیل، فرآیندهای اصلی کسب و کار و فعالیت‌های مرتبط با هریک از این‌ فرآیندها شناسایی شده و پس از تفکیک‌ فعالیت‌های با ارزش افزوده و بدون‌ ارزش افزوده و تعیین زمان و هزینه‌های‌ انجام آن،فرصت‌های بهبود شناسایی و 2Lبرنامه اقدام کوتاه مدت و بلندمدت تهیه‌ می‌شود.با استفاده از این روش‌ گلوگاه‌های فعالیت و زمینه‌های بهبود فعالیت‌های با ارزش افزوده و حذف‌ فعالیت‌های بدون ارزش افزوده‌ شناسایی می‌گردد.ما این تکنیک را با 3Lهمکاری مدیران و کارشناسان شرکت‌ لیزینگ خودرو سواری در قالب یک اقدام‌ پژوهشی اجرا کردیم. روش‌شناسی اجرای‌ این تکنیک و بخشی از نتایج و یافته‌ها در این‌ مقاله ارائه شده است.

خلاصه ماشینی:

"تجزیه و تحلیل ارزش فرآیندها:مورد لیزینگ خودرو دکتر علی رحمانی‌ مدرس دانشگاه‌ الناز تجویدی‌ دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری چکیده تجزیه و تحلیل‌ ارزش فرآیندها یک‌ تکنیک مدیریت هزینه‌ است که برای بهبود فرآیندهای سازمان و در نتیجه کاهش‌ هزینه‌ها به کار می‌رود. در این تجزیه و تحلیل، فرآیندهای اصلی کسب و کار و فعالیت‌های مرتبط با هریک از این‌ فرآیندها شناسایی شده و پس از تفکیک‌ فعالیت‌های با ارزش افزوده و بدون‌ ارزش افزوده و تعیین زمان و هزینه‌های‌ انجام آن،فرصت‌های بهبود شناسایی و برنامه اقدام کوتاه مدت و بلندمدت تهیه‌ می‌شود. واژه‌های کلیدی: تجزیه‌ و تحلیل ارزش‌ فرآیندها،حسابداری‌ مدیریت،مدیریت‌ هزینه،بهبود مستمر مقدمه این مقاله نتایج حاصل از یک‌ پژوهش میدانی در مورد تجزیه و تحلیل‌ ارزش فرآیندهای اصلی شرکت لیزینگ‌ (به تصویر صفحه مراجعه شود) خودرو و فعالیت‌های مرتبط با آن را ارائه‌ می‌کند. در این‌ تجزیه و تحلیل،فرآیندهای اصلی کسب‌ و کار و فعالیت‌های مرتبط با هریک از این فرآیندها شناسائی شده و به با ارزش افزوده‌1و بدون ارزش افزوده‌2 تفکیک می‌شوند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.