Skip to main content
فهرست مقالات

گفتگویی با هوارد فاست

مصاحبه شونده:

مترجم:

(2 صفحه - از 62 تا 63)

کلید واژه های ماشینی : آمریکا، مک‌کارتی، گفتگوئی با هوارد فاست، مک‌کارتیسم، جویس، هوارد فاست انجام‌گرفته، ترومن، کتاب، کمیتهء فعالیتهای ضد آمریکایی، جرج بوش در انتخابات ریاست‌جمهوری، اجتماعی، انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، پیروزی رسیدن جرج بوش، وفاداری، زندگی، کار، بروس بیکن، شخصیت، هوارد فاست به مدت، زندان افتادنش به مدت یک‌سال، ارعاب و بی‌عدالتی مک‌کارتیسم، کسانی، مسئله، داستان زندگی نورا جویس، شخصیت بروس بیکن، آمریکائیها مک‌کارتیسم، شخصیت داستان، زندگی جویس اثر، عضو حزب کمونیست، ایالات‌متحده به‌نام مک‌کارتیسم

کند. دلتنگی‌های او به همین جا خاتمه پیدا نمی‌کند.بزودی توسط«کمیتهء فعالیتهای‌ ضد آمریکایی»فراخوانده می‌شود.در آنجا به او اخطار می‌کنند تا تصدیق کند کسانی را که با کمونیستها در ارتباطند می‌شناسد.خودداری او از شهادت دادن‌ به قیمت به زندان افتادنش به مدت یکسال‌ تمام می‌شود.به هنگام بیرون آمدن از زندان جامعه‌ای را کشف می‌کند که از ارعاب و بی‌عدالتی مک کارتیسم سالهای‌ پنجاه زخم خورده است. آنچه در زیر می‌خوانید ترجمهء گفتگوئی است که اندکی پس از به پیروزی‌ رسیدن جرج بوش در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا در نوامبر گذشته با هوارد فاست انجام گرفته است.

خلاصه ماشینی: "مک کارتی حرفش را با این‌ کلمات می‌برد:«پس یک کتاب بنویسید!» سی و هفت سال بعد،فاست ستیز جوئی‌ را در اثری که وفاداری‌ (The Pledge) نام‌ دارد و به تازگی از سوی انتشارات هاوتن‌ میفلین‌ (Houghton Miflin) به چاپ‌ رسیده است از سر می‌گیرد. موضوع وفاداری آخرین رمان هوارد فاست،پس از جنگ جهانی دوم روی‌ می‌دهد،طی دورهء سرکوبی که در ایالات‌ متحده به نام مک کارتیسم(1)شناخته شده‌ است. ترومن‌ این حکم را در حالی به مورد اجرا گذاشت که‌ حزب کمونیست هنوز در ایالات متحده قانونی‌ بود. (7) -چرا بعد از این همه سال وفاداری را به‌ تازگی منتشر کرده‌اید؟ -بوش یک مک کارتی بالقوه است. این را هم بگویم که در ایالات متحده هزاران‌ هکتار ارابه جنگی،تفنگ و تجهیزات وجود دارد که در حال زنگ زدن است. بزرگترین بخش ماجرا طی این دوره‌ غم انگیز مک کارتیسم رخ می‌دهد،دوره‌ای که‌ شخصیت داستان،مثل شما،روانه زندان‌ می‌شود(شمای هوارد فاست به مدت سه ماه و شخصیت داستان شما به مدت یک سال)این‌ امر به مسئله زندگینامه خود شما راه می‌برد. امروز،صلاح و صرفهء کسان بسیاری ایجاب می‌کند که،با «اندکی»تأخیر،آنچه را که به غلط مک کارتیسم می‌نامند محکوم کنند:با این‌ کارمک کارتیسم محدود به دوره کوتاهی از تاریخ آمریکا می‌شود که باید،با عجله،آن را محکوم کرد و به دست تاریخ سپرد تا فراموش‌ شود،حال آنکه،این بی‌گذشتی و خشونتی که‌ چون داغی ننگین بر سیمای کریه مک کارتیسم‌ نقش بسته است دارای ریشه‌هایی بسیار عمیق و قدیمی است..."

صفحه:
از 62 تا 63