Skip to main content
فهرست مقالات

چارچوب میان مدت مخارج دولت

نویسنده:

علمی-ترویجی/ISC (38 صفحه - از 33 تا 70)

کلید واژه های ماشینی : چارچوب میان‌مدت مخارج دولت، بودجه، دولت، میان‌مدت، برنامه، MTEF، تخصیص، فرآیند، اولویت‌های، بودجه‌ریزی

نظام‌های مدیریت مالی هدف‌های سه‌گانه:ثبات و انضباط مالی،تخصیص استراتژیک‌ منابع،و کارایی عملیاتی را دنبال می‌کنند.این سه هدف به چارچوب سه‌گانه نیز موسوم است.«چارچوب میان‌مدت مخارج دولت (MTEF) »فرآیندی است که در سال‌های اخیر برای تحقق سه هدف یادشده در بسیاری از کشورهای جهان به کار گرفته شده است.در این فرآیند دولت و سازمان مسئول برنامه و بودجه به‌ تفاهم‌های قانونمندی برای تخصیص منابع عمومی براساس اولویت‌های استراتژیک،با رعایت انضباط مالی،می‌رسند. در این مقاله ضمن اشاره به ویژگی‌های چارچوب میان‌مدت مخارج دولت،به ذکر مثال‌هایی در این زمینه و همچنین تجربیات بعضی از کشورها پرداخته شده است.در بخش پایانی مقاله نیز پیشنهادی در خصوص کاربرد این چارچوب در ایران ارائه شده‌ است.باتوجه به اینکه اجرای نظام بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد از سال 1385 در ایران آغاز شده و ارتباط نزدیکی که بین بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد و چارچوب‌ میان‌مدت مخارج دولت وجود دارد،کاربرد هرچه سریع‌تر چارچوب پیشنهادی از اهمیت زیادی برخوردار است.اگرچه پیشنهاد ارائه شده در بخش پایانی این مقاله‌ برای بودجه سال 1386 است،باتوجه به ماهیت این پیشنهاد برای سال‌های آینده‌ نیز می‌تواند موردتوجه قرار گیرد.

خلاصه ماشینی: "2. مفاهیم و ویژگی‌های کلی چارچوب میان‌مدت مخارج دولت ṣ(MTEF1) فرآیند شفاف تدوین برنامه و بودجه‌بندی است که‌ از طریق آن هیئت دولت و سازمان مسئول برنامه و بودجه برای تخصیص منابع عمومی بر حسب‌ اولویت‌های تعیین شده،با رعایت انضباط مالی،به تفاهم‌های قانونمندی می‌رسند. از طرف دیگر اگر برنامه جدیدی با مبلغ 100 میلیارد ریال برای سال اول پیشنهاد شود که برای سال‌های دوم‌ و سوم نیز به ترتیب 10 و 15 میلیارد ریال موردنیاز این برنامه باشد،بنابراین برآورد بودجه برای‌ سال‌های دوم و سوم باید به همین ترتیب مورد تعدیل قرار گیرد. چنانچه در سال دوم،مخارج سرمایه‌ای خاصی به مبلغ 80 میلیارد ریال پیشنهاد شود که‌ نیازمند مخارج هزینه‌ای(جاری)مرتبط به میزان 10 میلیارد ریال برای سال‌های سوم و چهارم‌ باشد،برآورد بودجه دستگاه برای سال‌های مزبور باید به‌همین‌ترتیب مورد تعدیل قرار گیرد که‌ در ستون‌های سوم تا پنجم جدول 3 نشان داده شده است. بعد از اینکه بخشنامه بودجه به دستگاه‌های اجرایی و مناطق ابلاغ شد،تهیه برنامه مالی در وزارت دارایی شروع می‌شود که این فرآیند شامل برآورد عملکرد فعالیت‌ها و طرح‌های خاتمه‌ یافته و پیش‌بینی اعتبارات کارهای در دست اجراست. برای مثال،در مورد بخش‌ بهداشت معلوم نیست هدف پنج‌ساله نتایج شاخص‌های بهداشتی جمعیت تحت پوشش‌ چیست؟مهم‌ترین مشکل بهداشت در ایران چیست؟چه سیاست‌ها،برنامه‌ها و منابع‌ مالی برای رفع این مشکل پیش‌بینی شده است؟ *در برنامه چهارم توسعه هیچ‌گونه انگیزه‌ای برای بده‌بستان بین دستگاه‌های اجرایی در چارچوب منابع کلی پیش‌بینی‌شده ایجاد نمی‌کند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.