Skip to main content
فهرست مقالات

شیوه های گفت و گوی موثر (قسمت سوم و پایانی)

نویسنده:

مترجم:

علمی-ترویجی/ISC (7 صفحه - از 102 تا 108)

کلید واژه های ماشینی : شنوندگان ،مشارکت ،جلب مشارکت شنونده ،مهارت ،ارتباط موثر ،لطیفه ،تمرین ،گفت‌وگوی ،صحبت ،ارتباط ،شوخ‌طبعی ،گوی موثر ،نقاط قوت ،عاداتی ،فکر ،حرکات ،شروع ،نقاط ضعف ،روش ،ارتباط چشمی ،استفاده از طنز ،ایجاد ارتباط چشمی موثر ،استفاده ،مشارکت فکری شنونده ،ایجاد ارتباط چشمی مهارت ،حالت ،بهبود روش استفاده از طنز ،نقاط قوت و ضعف ،استفاده موثر از شوخ‌طبعی ،مهارت‌های موثر در ارتباط

این مطلب قسمت سوم کتاب چگونه ارتباط موثر برقرار کنیم که به زبانی ساده و شیوا و با استناد به شواهد مختلف فنون زیبا و شیوا ، موثر و نافذ سخن گفتن را به بحث گذاشته است.

خلاصه ماشینی:

"بله خیر **آیا شما شوخ‌طبع هستید؟آیا با خودتان هم شوخی می‌کنید؟ **آیا می‌دانید چند درصد افراد می‌توانند خوب لطیفه بگویند؟ **آیا در طول هفته بیش از دو بار لطیفه تعریف می‌کنید؟ **آیا هنگامی که دیگران با شما هستند،میل دارند بخندند؟ **آیا می‌دانید چه چیزی باعث خنده شما می‌شود؟ اهداف رفتاری با استفاده از طنز،بین خود و شنوندگان رابطه برقرار کنید تا آن‌ها از مصاحبت با شما لذت بیشتری ببرند. «پاسکال» چگونه به نظر می‌رسید؟ فهرست بازنگری بله خیر **آیا هنگامی که برای عده کمی از افراد سخنرانی می‌کنید، احساس راحتی می‌کنید؟اگر تعداد افراد زیاد باشد چطور؟هنگام مذاکرات رودررو چطور؟ **آیا می‌دانید در کدام یک از چهار مرحله سخنوری قرار دارید؟ **آیا می‌دانید در ارتباط لا دیگران،هنگامی که دچار فشار عصبی می‌شوید،دچار چه تغییرات رفتاری می‌شوید؟ **آیا می‌توانید سه تا از قوی‌ترین مهارت‌های خود را در ارتباط برقرار کردن نام ببرید؟ **آیا می‌توانید سه مورد از ضعیف‌ترین‌ها را نیز نام ببرید؟ **آیا می‌توانید فهرستی از نقاط ضعف و قوت خود بنویسید؟ اهداف رفتاری برای اینکه در تمام شرایط ارتباطی،توانایی‌های خود را درک و از آن استفاده کنید و تمام ضعف‌های خود را به نقاط قوت مبدل کنید،برای «اصلت داشتن»اهمیت قایل شوید. تمرین برای آگاهی و افزایش مهارت فهرست نه مهارتی را که پیشتر ذکر شد به پنج نفر مختلف نشان دهید و از آن‌ها بخواهید که نقاط قوت و ضعف شما را به ترتیب درجه‌بندی کنند. پرسشنامه راهنما برداشت کلی عالی خوب نیاز به تمرین دارد پیشنهادات: جلوه ظاهری شور و اشتیاق حالت طرز بیان محتوا شروع (به تصویر صفحه مراجعه شود) مشارکت شنوندگان تجسم‌ها مثال‌ها/نقل‌قول‌ها زبان نامفهوم(فنی) خاتمه مهارت در ارائه مطالب ارتباط چشمی حالت طبیعی زبان غیرکلامی مکث‌ها صدا حرکات طبیعی طنز کمک‌های بصری خلاصه مهارت‌های موثر در ارتباط دو جانبه 1-ارتباط چشمی موثر برای ایجاد ارتباط چشمی موثر یاد بگیرید چگون صمیمانه و پایدار به طرف مقابل نگاه کنید."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.