Skip to main content
فهرست مقالات

ناشنوایی و ضعف شنوایی

مترجم:

(3 صفحه - از 54 تا 56)

کلید واژه های ماشینی : ناشنوایی و ضعف شنوایی ،ضعف شنوایی ،سازمان جهانی بهداشت ،بروز ناشنوایی و ضعف شنوایی ،علل ضعف شنوایی ،عفونت مزمن گوش ،افراد دچار ضعف شنوایی ،سن ،عفونت‌های ،برآوردهای سازمان جهانی بهداشت ،علل بروز ناشنوایی و ضعف ،شنیدن ،درصد افراد ناشنوا و مبتلا ،درمان ،کشورها قابل پیش‌گیری ،ضعف شنوایی و ناشنوایی ،جهان دچار کاهش شنوایی ،بروز ،زایمان ،کودکان ،فعالیت‌های سازمان جهانی بهداشت ،ناشنوایی و ضعف شنوایی کاست ،نارسایی شنیدن ،پیش‌گیری ،داروهای مسموم‌کنندهء گوش ،نارسایی شنوایی ،بار سنگین ناشنوایی و ضعف ،ضعف شنوایی سطوح ،موضوع بار اقتصادی و اجتماعی ،راه‌برد سازمان جهانی بهداشت

طبق برآوردهای سازمان جهانی بهداشت،278 میلیون‌ نفر در سراسر جهان کم و بیش به ضعف شنوایی در هر دو گوش دچارند.80 درصد افراد ناشنوا و مبتلا به نارسایی‌ شنیدن،در کشورهای کم درآمد و میان درآمد زندگی می‌کنند. این موضوع بار اقتصادی و اجتماعی سنگینی بر دوش‌ خانواده‌ها و این جوامع می‌گذارد.بسیاری از علل ضعف‌ شنوایی در این کشورها قابل پیشگیری است.آگاه ساختن‌ والدین و معلمان از علل بروز این حالت و راه‌های پیشگیری از آن می‌تواند راهگشا باشد.

خلاصه ماشینی:

"ناشنوایی و ضعف‌ شنوایی مترجم:سید محسن سنجری چکیده طبق برآوردهای سازمان جهانی بهداشت،872 میلیون‌ نفر در سراسر جهان کم و بیش به ضعف شنوایی در هر دو گوش دچارند. (به تصویر صفحه مراجعه شود) ناشنوایی و ضعف شنوایی ضعف شنوایی اصطلاحی رایج برای توصیف کاهش شنوایی‌ یک یا هر دو گوش است. فعالیت‌های سازمان جهانی بهداشت سازمان جهانی بهداشت برای پیشیگری از ناشنوایی و ضعف‌ شنوایی،با انجام فعالیت‌هایی به کشورها در کاهش و محو موارد قابل اجتناب ناتوانی یا ضعف شنوایی از طریق روش‌های‌ پیشگیرانهء مناسب کمک می‌کند. این فعالیت‌ها عبارت‌اند از: @گسترش یک پایگاه دادهء جهانی دربارهء ناشنوایی و ضعف شنوایی به منظور نشان دادن بزرگی و هزینه‌های این‌ معضل و کمک در تشخیص و سنجش انواع راه حل‌ها و انتخاب بهترین آن‌ها. @اهداف راهبردی این سازمان عبارت‌اند از:ترویج‌ برنامه‌های آگاهی‌رسانی و پیشگیری و کنترل بیماری‌های‌ مزمن،ترویج بهداشت،مخصوصا برای فقرا و افراد کم‌ بضاعت،کند یا معکوس کردن روند شیوع عوامل خطر آفرین‌ در بروز بیماری‌های مزمن،پیشگیری از مرگ‌های زودرس و معلولیت‌های قابل احتراز به سبب بیماری‌های مزمن."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.