Skip to main content
فهرست مقالات

Challenges facing foreign language teachers: Implications for the teachers training programs

نویسنده:

ISC (11 صفحه - از 8 تا 18)

کلید واژه های ماشینی : پیشبرد برنامه‌های تربیت دبیر، برنامه‌های تربیت دبیر در دانشگاه‌ها، اصلاح و پیشبرد برنامه‌های تربیت، آموزش زبان دوم، نقش کلیدی معلم، فراگیری و آموزش زبان، تعدد نظریه‌ها و کاربرد، معلمان زبان، تنوع و تعدد نظریه‌ها، نظریه‌های مربوط به فراگیری

در دهه‌های اخیر،نظریه‌های مربوط به فراگیری و آموزش‌ زبان دوم همزمان با پیشرفت‌های وسیع و سریع در زمینه‌های‌ وابسته،دستخوش دگرگونی‌ها و تحولات بسیار شده است. دامنه و شتاب این تغییرات و تنوع و تعدد نظریه‌ها و کاربرد آنان، معلمان زبان را بناچار با پرسش‌ها و اغلب چالش‌های جدی‌ روبه‌رو ساخته است. در این مقاله سعی شده است تا در حد توان با برشمردن‌ پاره‌ای از این پرسش‌ها و با توجه به نقش کلیدی معلم در امر آموزش،پیشنهادهایی برای اصلاح و پیشبرد برنامه‌های تربیت‌ دبیر در دانشگاه‌ها ارائه شود.

خلاصه ماشینی:

"زبان دوم همزمان با پیشرفت‌های وسیع و سریع در زمینه‌های‌ وابسته،دستخوش دگرگونی‌ها و تحولات بسیار شده است. دامنه و شتاب این تغییرات و تنوع و تعدد نظریه‌ها و کاربرد آنان، معلمان زبان را بناچار با پرسش‌ها و اغلب چالش‌های جدی‌ روبه‌رو ساخته است. در این مقاله سعی شده است تا در حد توان با برشمردن‌ پاره‌ای از این پرسش‌ها و با توجه به نقش کلیدی معلم در امر"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.