Skip to main content
فهرست مقالات

Die literatur im sprachunterricht

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (7 صفحه - از 58 تا 64)

کلید واژه های ماشینی : درام‌نویسان مشهور اواخر قرن، هاینریش فون کلاسیت، معصومیت، اوایل قرن نوزدهم، پرداخت و هنر چکامه‌سرایی آلمان، قرن نوزدهم آلمان، اواخر قرن هجدهم، برداشت پیشکسوتان یونانی و رومی، سیر و سیاحت پرداخت، مفاسد اجتماعی در اوایل قرن

هاینریش فون کلاسیت،یکی از درام‌نویسان مشهور اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم آلمان بود که‌ پس از سرخودگی از مفاسد اجتماعی در اوایل قرن نوزدهم میلادی،به سیر و سیاحت پرداخت.او تحت‌ تأثیر عقاید«روسو»به سوئیس رفت تا از مواهب طبیعت بهره‌مند شود و مانند یک روستایی ساده و بی‌آلایش به‌ حیات خود ادامه دهد.وی در آن‌جا به تصنیف اشعار بی‌پیرایه«روستایی و چوپانی»پرداخت و هنر چکامه‌سرایی‌ آلمان را به اوج خود رساند. در این مقاله سعی شده است،با تجزیه و تحلیل زبانی که کلاسیت برای تبیین مفهوم«معصومیت»به کار می‌برد،نشان داده شود که چگونه با پیدایش تعریف جدیدی از یک مفهوم،زبان و نویسنده تغییر می‌کند و به‌ عبارت دیگر،ابزار زبانی متاوتی به کار گرفته می‌شود.لازم به یادآوری است که تحلیل کلایست از مفهوم‌ «معصومیت»،به وضوح با برداشت پیشکسوتان یونانی و رومی او در عهد باستان فاصله گرفته و نویسنده به‌ تعریف تازه‌ای از پاکی و معصومیت روی آورده که همین امر زبان او را متحول ساخته است.

خلاصه ماشینی:

"improvement die literatur im fakulta?t fu?r die fremdsprachen universita?t isfahan چکیده هاینریش فون کلاسیت،یکی از درام‌نویسان مشهور اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم آلمان بود که‌ پس از سرخودگی از مفاسد اجتماعی در اوایل قرن نوزدهم میلادی،به سیر و سیاحت پرداخت. تأثیر عقاید«روسو»به سوئیس رفت تا از مواهب طبیعت بهره‌مند شود و مانند یک روستایی ساده و بی‌آلایش به‌ آلمان را به اوج خود رساند. در این مقاله سعی شده است،با تجزیه و تحلیل زبانی که کلاسیت برای تبیین مفهوم«معصومیت»به کار می‌برد،نشان داده شود که چگونه با پیدایش تعریف جدیدی از یک مفهوم،زبان و نویسنده تغییر می‌کند و به‌ عبارت دیگر،ابزار زبانی متاوتی به کار گرفته می‌شود. لازم به یادآوری است که تحلیل کلایست از مفهوم‌ «معصومیت»،به وضوح با برداشت پیشکسوتان یونانی و رومی او در عهد باستان فاصله گرفته و نویسنده به‌ تعریف تازه‌ای از پاکی و معصومیت روی آورده که همین امر زبان او را متحول ساخته است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.