Skip to main content
فهرست مقالات

بازی های یادگیری زبان: سرگرمی زبان آموزان یا پیشبرد فرایند آموزش

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم) (6 صفحه - از 4 تا 9)

کلیدواژه ها : فرایند یادگیری ،بازی‌های آموزشی ،بازی‌های یادگیری زبان ،انگیزه‌ی یادگیری ،هدف‌گذاری در بازی ،فعالیت گروهی

کلید واژه های ماشینی : زبان ،زبان‌آموزان ،بازی‌های یادگیری زبان ،آموزش ،آموزش زبان ،خصوص بازی‌های یادگیری زبان ،تعمیق مهارت‌ها و دانش زبان ،فرایند ،فرایندهای یاددهی و یادگیری ،بازی‌های یادگیری زبان نقش مهمی ،متعلمان ،انتقال دانش و مهارت‌های زبانی ،مهارت‌های ،تمرینات ،بازی‌ها در فرایند یاددهی ،هدف ،فرایندهای یادگیری و یاددهی زبان ،آموزش زبان با رویکرد ارتباطی ،زبان و جلب انگیزه‌ی زبان‌آموزان ،دانش زبان خارجی برخوردار ،انتقال ،هدف آموزشی ،پیشبرد فرایند آموزش ،انگیزه ،تعمیق فرایند یادگیری زبان ،بازی‌های آموزشی در فرایندهای یاددهی ،یاددهی بازی در فرایند آموزش ،سرگرمی زبان‌آموزان ،بازی‌های یادگیری زبان برخلاف تمرینات ،تعریف

ایجاد تنوع هدفمند درآموزش زبان و جلب انگیزه‌ی زبان‌آموزان برای حضور فعال در فرایند یاددهی،علاوه بر آن‌که بر میزان یادگیری‌ محتوای درسی می‌افزاید،ارتقای کیفی انتقال دانش و مهارت‌های زبانی را نیز در پی دارد.در این راستا،بازی‌های یادگیری زبان نقش مهمی را در آموزش زبان با رویکرد ارتباطی بر عهده دارند.بازی‌های یادگیری زبان صرفا برای سرگرمی و تنوع بخشی در کلاس درس مورد استفاده‌ قرار نمی‌گیرند،بلکه در بطن خود،از هدف آموزشی،یعنی انتقال نکته‌ای خاص،برجسته کردن قابلیت‌های ویژه و یا تعمیق مهارت‌ها و دانش زبان خارجی برخوردار هستند.در مقاله‌ای حاضر،ضمن بررسی تعاریف ارائه شده در خصوص بازی‌های یادگیری زبان،نقش این‌ بازی‌ها در فرایند یاددهی و یادگیری و نیز عوامل مؤثر بر آن‌ها تحلیل می‌شود.

خلاصه ماشینی:

"ایجاد تنوع هدفمند درآموزش زبان و جلب انگیزه‌ی زبان‌آموزان برای حضور فعال در فرایند یاددهی،علاوه بر آن‌که بر میزان یادگیری‌ در این راستا،بازی‌های یادگیری زبان نقش مهمی را در آموزش زبان با رویکرد ارتباطی بر عهده دارند. بازی‌های یادگیری زبان صرفا برای سرگرمی و تنوع بخشی در کلاس درس مورد استفاده‌ در مقاله‌ای حاضر،ضمن بررسی تعاریف ارائه شده در خصوص بازی‌های یادگیری زبان،نقش این‌ بازی‌ها در فرایند یاددهی و یادگیری و نیز عوامل مؤثر بر آن‌ها تحلیل می‌شود. از جمله بازی‌های آموزشی را نیز به منظور ایجاد انگیزه در متعلمان و و یادگیری زبان مورد استفاده قرار گرفته است. از بازی در آموزش زبان را کانون توجه خود قرار دادند. روش‌هایی است که از سوی معلم برای آموزش متعلمان مورد استفاده‌ تمرینات متداول در یادگیری زبان خارجی هستند،با این تفاوت که‌ ضمن آن‌که در بازی‌های یادگیری زبان برخلاف تمرینات،هدف‌ علاوه بر این،بازی‌های یادگیری زبان از هدف‌های کلی نیز تعمیق فرایند یادگیری زبان در نقشی است که این بازی‌ها به عنوان ابزار این خود بر ارتباط زبانی بین زبان‌آموزان و ایجاد همکاری بیش‌تر بین‌ برای یادگیری زبان خارجی است. بازی‌های گروه اول بیش‌تر برای آموزش زبان به شیوه‌های‌ پیش از دهه‌ی 80 میلادی،و بازی‌های گروه دوم برای آموزش زبان با نوع بازی یادگیری برای هر گروه سنی از زبان‌آموزان مناسب نیست. تأثیر به سزایی در میزان موفقیت اجرای بازی‌های یادگیری زبان دارد. از آن‌جا که بازی‌های یادگیری زبان از ارتباطی مستقیم با هدف‌ یادگیری در آموزش زبان محسوب می‌شود. تعبیر شود که این خود تمایل نداشتن به انجام بازی در محیط آموزش‌"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.