Skip to main content
فهرست مقالات

والتر دولامر و نیما یوشیج در تصویری مشابه

نویسنده:

(3 صفحه - از 32 تا 34)

کلیدواژه ها :

نیما ،شعر می‌تراود مهتاب ،شعر شنوندگان ،والتر دولامر ،مصلح ،روشنگر ،وعده‌ی ظهور

کلید واژه های ماشینی : والتر دولامر و نیما یوشیج، نیما، والتر دولامر شاعر معاصر انگلیسی، اثر والتر دولامر شاعر معاصر، شعر، می‌تراود مهتاب، شنوندگان، شعر می‌تراود مهتاب، شاعر، مرد مسافر شعر دولامر

نویسنده،مدعی است شعر معروف«می‌تراود مهتاب»نیما که در سال 7231 سروده شده،متأثر و برگرفته از ترجمه‌ی شعر«شنوندگان»اثر والتر دولامر شاعر معاصر انگلیسی است که در سال 2231 در مجله‌ی سخن منتشر شده است.هرچند نیما مقلد صرف نمانده و شعر خود را در عمق،گسترش داده است.در هردو اثر نشانی از انتظار و آمدن مصلح دیده می‌شود،اگرچه هردو برای به ثمر نشستن این انتظار بی‌پاسخ می‌مانند.

خلاصه ماشینی:

"نویسنده،مدعی است شعر معروف«می‌تراود مهتاب»نیما که در سال 7231 سروده شده،متأثر و برگرفته از ترجمه‌ی شعر«شنوندگان»اثر والتر دولامر شاعر معاصر انگلیسی است که در سال 2231 در مجله‌ی سخن منتشر هرچند نیما مقلد صرف نمانده و شعر خود را در عمق،گسترش داده است. آمدن مصلح دیده می‌شود،اگرچه هردو برای به ثمر نشستن این انتظار بی‌پاسخ می‌مانند. بر این واقعیت که شعر متعالی‌ترین نوع هنر بشری است و ابزار و می‌گوید با خود/غم این خفته‌ی چند/خواب‌ این شعر در سال 7231 سروده شده است. سخن به چاپ رسیده است،به این شرح است: تا فضای لازم و مناسب را برای هردو شعر ایجاد کند. وجود این نیما به عنوان یک مقلد صرف باقی نمانده است و برخلاف‌ در واقع نیما با توجه به تمی که برای شعر خود شاخه‌ی سنت این شعر را پیش می‌برد و از سوی دیگر«ساختار از موارد دیگر قابل ذکر در خصوص این دو شعر آن است که مرد"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.