Skip to main content
فهرست مقالات

نگاهی دیگر به عروض

نویسنده:

(2 صفحه - از 52 تا 53)

کلیدواژه ها : علم عروض ،تقطیع ،ریتم ارکان ،تشخیص وزن

کلید واژه های ماشینی : ریتم ،مفتعلن مفتعلن فاعلن هنگام ریتم ،مفتعلن مفتعلن مفتعلن مفتعلن ،فعلاتن فعلاتن فعلاتن فعلاتن ،تدریس علم عروض به دانش‌آموزان ،اشعار ،ت تن مفتعلن مفتعلن فاعلن ،دبیر ،تقطیع ،تن ت تن مفتعلن مفتعلن ،فعلاتن ،دانش‌آموزان ،تن فاعلاتن فعلاتن فعلن ،تدریس ،تن فعلاتن فعلاتن ،تن فعلاتن فعلاتن فعلن ،مفتعلن ،تجربه‌ی موفقی در تدریس علم ،وزن ،تن فعلاتن ،فاعلن هنگام ریتم زدن دانش‌آموزان ،هجای ،مفتعلن مفتعلن ،فاعلاتن ،تشخیص ،مفاعیلن ،تن ت تن‌تن ،میز ،ت تن ،فاعلاتن تن ت تن‌تن

این دو دبیر علاقه‌مند و خوش‌ذوق از طریق آموزش«ریتم»اشعار،تجربه‌ی‌ موفقی در تدریس علم عروض به دانش‌آموزان داشته‌اند.با درج بخش‌هایی از این‌ شیوه‌ی تدریس،در انتظار دریافت تجربیات موفق سایر دبیران این درس هستیم.

خلاصه ماشینی:

"چهارم یعنی تقطیع به ارکان شروع می‌شود] ضربه‌ی نزدیک هم بر روی میز). موفقی در تدریس علم عروض به دانش‌آموزان داشته‌اند. این باعث می‌شود کم‌کم ذهن‌ در درس چهارم که تقطیع به ارکان است‌ دانش‌آموزان را با ارکان صفحه‌ی 33 و ریتم‌ بعد از دانش‌آموزان بخواهیم ریتم این‌ ریتم را زدید بتوانند تشخیص دهند کدام رکن‌ دانش‌آموزان باید بتوانند وقتی وزن و بحر بزنند و این امر را به دفعات تکرار کنند تا قادر شوند وزن ریتم خاصی را که ما روی میز برای این کار باید به دفعات ریتم این وزن‌ها را در چند مثال شعری‌ که ریتم را کاملا یاد گرفته‌اند تا با آنان کار کنند. ریتم ارکان و اشعار را جزو سؤالات قرار مرحله که دانش‌آموزان ریتم اشعار را آموخته‌اند، در حل تمرینات درس پنجم که تقطیع آن‌ها بسیار آهنگ و ریتم استفاده کنند و این کار را در بسیاری‌ اما به آنان تأکید می‌کنیم که این حرکت فقط"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.