Skip to main content
فهرست مقالات

روش شناسی مسؤولیت پذیری سازمان

نویسنده:

(12 صفحه - از 225 تا 236)

کلیدواژه ها :

اخلاق ،مدیریت ،سازمان ،مسؤولیت پذیری ،پیش‌بینی پذیری ،فرهنگسازمانی

کلید واژه های ماشینی : مسؤولیت پذیری سازمان، سازمان، ترویج اخلاق در فرهنگ سازمانی، مرجع ممیزی اخلاقی سازمان، سبب افزایش نرخ پیش‌بینی‌پذیری سازمان، مدیران، ممیزی اخلاقی، منشور اخلاقی، ارزیابی عملکرد اخلاقی، مسؤولیت پذیری در قبال حقوق

مسؤولیت پذیری سازمان، در قبال حقوق دیگران، سبب افزایش نرخ پیش‌بینی‌پذیری سازمان می‌گردد و آن اعتماد آفرینی راسخ، راستین و پایدار را سبب می‌شود و اعتماد آفرینی روابط محیط با سازمان را تسهیل و تصحیح می‌کند و رابطه‌ی آسان و درست محیط با سازمان رمز و راز موفقیت سازمان است. روش افزایش مسؤولیت پذیری سازمان، ابتدا، ایجاد تحول در نگرش مدیران است که آنها را معطوف به مسؤولیت سازمان نماید، مسؤولیتی که با هیچ عذری قابل چشم پوشیدن نیست. در گام بعد با تدوین مرام نامه‌ی چند وجهی اخلاق، بالاترین مرجع ممیزی اخلاقی سازمان را به وجود آورند تا در پرتو آن بتوانند به ممیزی اخلاقی مصوبات و ارزیابی عملکرد اخلاقی سالیانه‌ی سازمان بپردازند. تشخیص درست و حل اثربخش مسایل اخلاقی سازمان، ترویج اخلاق در فرهنگ سازمانی نیز از دیگر مراحل فرایند افزایش نرخ مسؤولیت پذیری سازمان است.

خلاصه ماشینی: "تشخیص درست و حل اثربخش مسایل اخلاقی سازمان، ترویج اخلاق در فرهنگ سازمانی نیز از دیگر مراحل فرایند افزایش نرخ مسؤولیت پذیری سازمان است. (فرامرز قراملکی، 1382 ، 88-33) اما، سازمان‌ها چگونه می‌توانند نرخ مسؤولیت پذیری خود را افزایش دهند؟ روش و ابزار افزایش پاسخ گویی سازمان چیست؟ موفقیت سازمان در پاسخ گویی و مسؤولیت پذیری در قبال حقوق همه‌ی عناصر محیط، منوط به تحول نگرش مدیران سازمان و افزایش مهارت عملی آنان، در نهادینه سازی اخلاق در فرهنگ سازمانی، است. به همین دلیل در منابع مدیریتی، بحث از اخلاق حرفه‌ای، غالبا، در آثار و مباحث مربوط به مدیریت منابع انسانی مطرح می‌شد، اما در چند دهه‌ی اخیر به این امر توجه شده است که اخلاق جایگاه بنیادین و راهبردی در سازمان دارد، به گونه‌ای که هیچ امری در سازمان، مانند آرمان، اهداف، ساختار، طبقه‌بندی مشاغل، نظامنامه‌ی رفتار، برنامه‌های جامع حرفه‌ای، تصمیم‌های هیأت مدیره، مصوبات مجامع، بیرون از ارزش داوری اخلاقی نیست. امروزه به دلیل وقوف بر نقش راهبردی مسؤولیت پذیری سازمان در موقعیت آن، آثار مدیریت استراتژیک، غالبا بحث خود را از اخلاق حرفه‌ای به معنای مسؤولیت‌های اخلاقی سازمان در قبال حقوق محیط آغاز می‌کنند. 2 ) هیچ امری مسؤولیت گریزی را توجیه نمی‌کند دومین گام در حرکت روشمند سازمان، برای دست‌یابی به هویت اخلاقی خود، توجه به این امر است که وقتی سازمان اداری یا صنعتی متولد می‌شود، حقوق طبیعی افراد و عناصر محیط آن سازمان نیز متولد می‌شود. نتیجه سازمان با فرایند زیر می‌تواند نرخ مسؤولیت پذیری و پاسخ گو بودن خود را افزایش دهد: 1 ) تحول نگرش معطوف به سازمان در وقوف به مسؤولیت‌های اخلاقی سازمان در قبال حقوق محیط."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.