Skip to main content
فهرست مقالات

جایگاه ارزش و مهندسی ارزش در پروژه های عمرانی

نویسنده:

ISC (7 صفحه - از 61 تا 67)

کلیدواژه ها :

بهره‌وری ،هزینه ،مهندسی ارزش ،مدیریت پروژه‌های عمرانی

کلید واژه های ماشینی : مهندسی ارزش در پروژه‌های عمرانی، مهندسی ارزش، انتخاب واحد خدمات مهندسی ارزش، پروژه، محاسبه حق‌الزحمه مشاورین مهندسین ارزش، خصوصیات تیم کاری مهندسی ارزش، حق‌الزحمه مشاورین مهندسین ارزش ارائه‌شده، مفهوم ارزش و مهندسی ارزش، جایگاه ارزش و مهندسی ارزش، پروژه‌های عمرانی و صرفه‌جویی‌های بالقوه

در این مقاله معرفی مفهوم ارزش و مهندسی ارزش،جایگاه مهندسی ارزش در پروژه‌های عمرانی و صرفه‌جویی‌های بالقوه در بکارگیری‌ آن مدنظر قرار گرفته و بر اهمیت استفاده از این‌روش در کاهش هزینه‌ها،افزایش بهره‌وری و کارآئی،اصلاح‌های لازم در روش اجرای کار و بکارگیری منابع(مواد و مصالح نیروی انسانی و...)در پروژه‌های اجرائی در بخش خصوصی و عمومی تأکید شده است.همچنین بر خصوصیات‌ تیم کاری مهندسی ارزش در یک پروژه و چگونگی فعالیت تیم موفق در مهندسین مشاور اشاره گردیده است.سرانجام ضوابط کلی انتخاب‌ واحد خدمات مهندسی ارزش و محاسبه حق الزحمه مشاورین مهندسین ارزش ارائه شده است.

خلاصه ماشینی:

"آن مدنظر قرار گرفته و بر اهمیت استفاده از این‌روش در کاهش هزینه‌ها،افزایش بهره‌وری و کارآئی،اصلاح‌های لازم در روش اجرای کار و تیم کاری مهندسی ارزش در یک پروژه و چگونگی فعالیت تیم موفق در مهندسین مشاور اشاره گردیده است. واحد خدمات مهندسی ارزش و محاسبه حق الزحمه مشاورین مهندسین ارزش ارائه شده است. برنامه تجزیه و تحلیل ارزش سازمان یافته برای صنایع پیشقدم‌ بهبود هزینه طراحی در سازمان خود با نام مهندسی ارزش به‌ و نیروی زمینی ارتش آمریکا برنامه مهندسی ارزش را در کار مهندسی ارزش به عنوان شیوه‌ای کارآمد برای‌ برای استفاده از روش مهندسی ارزش بایستی تحلیل‌ می‌گردد و مانند اینها برای ارزش تعریف شده است. در شکل 1 پاره‌ای از این معانی نشان داده شده است. می‌پردازد و مقبولیت ارزش محصول برای مشتری است. بهبود کیفیت کار،استفاده می‌کند*مهندسی ارزش چیست؟ مهندسی ارزش تلاشی سازمان یافته است که با هدف‌ در مهندسی ارزش فرضی براین است که هزینه هر طرح‌ شکل 5-چهار عاملی-مدیریت اجرا زمان شروع کار مهندسی ارزش در چرخه عمر یک پروژه مناسب‌ترین زمان شروع کار مهندسی ارزش قبل از به هنگام نشده،لازم است در مرحله اجراء نیز مهندسی ارزش‌ 4ضوابط کلی انتخاب واحد خدمات مهندسی ارزش و شکل 6-فرایند انجام پروژه و جایگاه مهندسی ارزش در چرخه عمر افراد واحد باشد(تحلیگر ارزش فردی است دارای‌ T مدت پیش‌بینی شده اجرای طرح به ماهتعیین شاخص ارزش برای یک گزینه عمرانی با اجرای روشهای مهندسی ارزش در کشورمان شود. مهندسی ارزش به عنوان یک روش کارآمد در کاهش‌ مهندسی ارزش با افراد مختلف و با تخصصهای مورد نیاز"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.