Skip to main content
فهرست مقالات

کاربرد مدلهای تجارت الکترونیکی در مدیریت زنجیره تامین و دستیابی به شبکه تأمین الکترونیکی

نویسنده:

ISC (6 صفحه - از 119 تا 124)

کلیدواژه ها :

فناوری اطلاعات ،مدیریت زنجیره تامین ،تجارب الکترونیک ،زنجیره تامین الکترونیکی

کلید واژه های ماشینی : زنجیره تامین، مواد اولیه، الکترونیکی، مدیریت، اطلاعات، تامین مواد اولیه الکترونیک، فناوری، شبکه، وب، اینترنت، محصول، مدیریت زنجیره تامین و دست‌یابی، زنجیره تامین الکترونیکی، خدمات مدیریت تهیه مواد اولیه، تولید، تدارکات، انبار، فناوری زنجیره تامین، سیکل، کامپیوتر، پیشرفت، سیستم اطلاعات مدیریت، سیکل تولید محصول، خدمات، الکترونیکی مواد اولیه، ارسال، سازمان، بخش حمل‌و‌نقل الکترونیک، شبکه تامین الکترونیکی، تامین‌کنندگان

مدیریت زنجیره تامین که در شکل جدید خود شامل بخشهایی از تجارت الکترونیک‌1و کسب و کار الکترونیک‌2نیز هست.؛یکی از شاخه‌های نو ظهور مدیریت است که روز به روز در حال پیشرفت و تکامل است و به دنبال راه‌هایی برای کاهش هرچه بیشتر سیکل تولید محصول و ارائه خدمات تا رسیدن به‌ دست مشتری ضمن بالا بردن کیفیت محصول و خدمات موردنظر است.در این راه از جدیدترین پیشرفت‌های علم مدیریت و فن‌اوری بهره می‌برد که در دنیای امروز هیچ کشوری از به کارگیری آن بی‌نیاز نیست.زنجیره تامین الکترونیکی شامل چهار بخش حمل و نقل الکترونیک،تدارکات الکترونیک،تعیین‌ منابع الکترونیک و تامین مواد اولیه الکترونیک باشد.پشتیبانی از سیکل کامل دسترسی به منابع مستلزم آن است که سازمان‌ها ترکیب مناسب‌ فناوری راهبرد،محصول و کارشناسی تامین‌کنندگان را فراهم کرده و در یک چارچوب دسترسی الکترونیکی در خدمت تامین منابع قرار دهند که مستلزم‌ چهار فرایند کلیدی اشاره شده،می‌باشد.

خلاصه ماشینی: "انبار با موجودی کمتر-در بسیاری از موارد موجودی کنترل شده انبار به معنای ضایعات‌ کمتر و سود بیشتر برای تولیدکننده است و هرچه خدمات‌ مربوط به زنجیره تامین بیشتر شود،به همان نسبت اطلاعات‌ موجود در اینترنت نیز افزایش می‌یابد که موجب کاهش بیشتر هزینه‌ها و افزایش بازدهی می‌شود. این بازار در حال ظهور شامل راه‌ حلهای دسترسی الکترونیکی به منابع به شکل فناوری‌های‌ تجارب پویا،خدمات هوشمند تامین مواد اولیه و ابزارهای و نیز ارائه‌کنندگان خدمات تهیه مواد اولیه است. 3. 6 مدیریت موجودی *فناوری زنجیره تامین:کامپیوتر شدن به کمک‌ EDI و به‌ تازگی به کمک اینترنت این امکان را فراهم ساخته تا اطلاعات‌ از انبارها به تولیدکنندگان و شرکتهای باربری انتقال یابد تا همه طرفها اطلاع درست و فوری از تعداد کالاهای موجود داشته و بتوانند به موقع محصول را تولید و بارگیری کنند. 3. 7 ارسال کالا *فناوری زنجیره تامین:از ترکیب تلفن،فاکس و EDI با عملیات کامپیوتری،ماهوراه،موقعیت‌یابی جهانی و فناوری‌ موبایل امکان ردیابی و رهگیری تقریبا بدون درن کالاها در هر نقطه‌ای از جهان فراهم شده است. 1 اصلاح پاسخگویی به سفارش پتانسیلهای پی‌گیری‌ دقت در ارسال و زمان‌بندی تامین‌کنندگان شعبه امریکایی سوباروایسوزو در حال تحقیق درباره اصلاح‌ پاسخگویی به سفارش و پتانسیلهای پی‌گیری محصولات وارد شده به بازار است و افزایش شفافیت تدارکات برای تامین‌ کنندگان قطعات تولیدی غیر از EDI کانون توجه برنامه توجه‌ برنامه مقدماتی تهیه مواد اولیه به صورت الکترونیکی شرکت‌ سوبارو-ایسوزو را تشکیل می‌دهد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.