Skip to main content
فهرست مقالات

روند استفاده از خط نماد در ایران و جهان

سخنران:

ISC (4 صفحه - از 8 تا 11)

کلید واژه های ماشینی : شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران، روند استفاده از خط‌نماد، مرکز ملی شماره‌گذاری کالا، اعضای مرکز ملی شماره‌گذاری کالا، بازرگانی، تجارت، اطلاعات، خط‌نماد در ایران، وزارت بازرگانی و مرکز ملی، مؤسسۀ مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی

وهش‌های بازرگانی،تنی چند از مسؤولان‌ وزارت بازرگانی و مرکز ملی و شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران و اعضای‌ این مرکز حضور داشتند. خبرنگار نشریهء«بررسی‌های بازرگانی»به منظور آگاهی تمامی‌ دست‌اندرکاران تولید و تجارت در ایران،از ما حصل این گردهمایی، گزارشی تهیه کرده است که باهم می‌خوانیم.

خلاصه ماشینی:

"روند استفاده از خط نماد در ایران و جهان اشاره: مؤسسۀ مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با درک سرعت شگفت‌آور تجارت در جهان و استفاده از ابزارهای نوین آن برای شتاب بخشیدن به مبادلات بین المللی،نسبت به ایجاد و معرفی خدمات نوین تجاری در یک سال اخیر اقدام کرده است. وی گفت:در یک سال اخیر مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران ایجاد شد،ایران به عضویت مؤسسۀ بین المللی EAN درآمد و امروز خط نماد بر روی بسیاری از کالاهای ساخت کشور،نصب شده است و کالاهای صادراتی با خط نماد ایران ارسال می‌شود. وی با اشاره به روند رو به رشد تقاضای شرکت‌های تولیدی برای عضویت در مرکز و دریافت خط نماد برای کالاهایشان گفت: در فروردین‌ماه سال جاری تعداد 21 عضو،در اردیبهشت‌ماه 28 عضو،در خردادماه 35 عضو،در تیرماه 60 عضو،در مردادماه 66 عضو و در شهریورماه 72 عضو به شمار اعضای مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران افزوده شده و شمار اعضاء به طور مرتب رو به افزایش است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.