Skip to main content
فهرست مقالات

مستندات نظام کیفیت چگونه تنظیم می شود

(2 صفحه - از 42 تا 43)

کلید واژه های ماشینی : مستندات نظام کیفیت ،مستندسازی و مستندات نظام کیفیت ،مستندات نظام کیفیت تشریح ،مستندسازی ،اطلاعات ،گزارش مستندسازی و مستندات نظام ،تنظیم ،نظام‌نامۀ ،مدیران ،نظام کنترل کیفیت فراگیر ،فعالیت ،مستندسازی روش ،دستور العمل‌ها ،مستندسازی و روش اجرایی ،نظام‌نامۀ کیفیت ،روش‌های اجرایی ،مسؤولیت ،دستور العمل ،روش کار مستندسازی ،روش اجرایی اطلاعاتی ،تنظیم نظام‌نامۀ کیفیت ،اهداف نظام کیفیت فراگیر ،تنظیم دستور العمل‌ها ،گردش کار ،فعالیت شرکت و اعمال نظارت ،اعمال نظارت فراگیر بر کیفیت ،زمان ،فصول نظام‌نامه برحسب ضرورت ،اختیارات افراد درگیر با کیفیت ،نحوهء فعالیت شرکت

در نظام کنترل کیفیت فراگیر،سابقهء هر اقدامی باید به صورت مستند تهیه و نگهداری شود تا هر زمان موردنیاز باشد،در اختیار قرار گیرد.البته‌ مستندسازی روش خاصی دارد که می‌بایست مطابق با آن انجام شود تا مدیران بنگاه‌های اقتصادی بتوانند در هر زمان از نحوهء فعالیت شرکت و اعمال نظارت فراگیر بر کیفیت کالاها و خدمات خود،ارزیابی و تحلیل دقیقی‌ داشته باشند. در این گزارش مستندسازی و مستندات نظام کیفیت تشریح می‌شود.

خلاصه ماشینی:

"البته مستندسازی روش خاصی دارد که می‌بایست مطابق با آن انجام شود تا مدیران بنگاه‌های اقتصادی بتوانند در هر زمان از نحوۀ فعالیت شرکت و اعمال نظارت فراگیر بر کیفیت کالاها و خدمات خود،ارزیابی و تحلیل دقیقی داشته باشند. در تشریح این سطوح می‌توان گفت:نظام‌نامۀ کیفیت، کتابچه‌ای است که در آن خطمشی شرکت،خطوط کلی فعالیت‌های مربوط به نظام کیفیت و سرمنشأ روش‌های اجرایی و دستور العمل‌ها به چشم می‌خورد. *در نظام‌نامۀ کیفیت،خط مشی،خطوط کلی فعالیت‌های شرکت در ارتباط با نظام کیفیت و سرمنشأ روش‌های اجرایی و دستور العمل‌ها به زبانی ساده بیان می‌شود. بهتر است در فصول نظام‌نامه برحسب ضرورت به روش‌های اجرایی و دستور العمل‌ها اشاره شود تا نحوۀ گردش کار و جزییات فعالیت‌ها تشریح گردد. ضرورت دارد که روش‌های اجرایی به زبانی ساده نوشته شود تا به سهولت قابل هم و درک باشد و ارتباط میان افراد را برای به ثمر رساندن فعالیت،به خوبی روش و تشریح کند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.