Skip to main content
فهرست مقالات

اصلاح ساختار اداری در کره جنوبی

ISC (2 صفحه - از 10 تا 11)

کلید واژه های ماشینی : اصلاح ساختار اداری در کره، اصلاح ساختار اداری، کاهش شمار کارکنان دولت، دولت، خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی، بهره‌وری، هزینه‌های کارکنان در بودجه‌های جاری، کشورهای در حال توسعه، کرۀ جنوبی، کاهش تشکیلات دولتی کره

در بسیاری از کشورها،اینک دستگاه عریض و طویل و تشکیلات بسیار گسترده دولتی وجود دارد که هزینه‌های کارکنان در بودجه‌های جاری را افزایش می‌دهد،درحالی‌که بهره‌وری نیروی انسانی و برخی تشکیلات دولتی‌ چندان قابل توجه نیست. یک بخش عمده اصلاحات ساختاری برای بالا بردن بهره‌وری و بازده نظام‌ اقتصادی،اصلاحات اداری است که متأسفانه در بسیاری از کشورها با دشواری‌ و کندی به پیش می‌رود.گسترش همزمان خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی‌ و کاهش شمار کارکنان دولت،یکی از راه‌های افزایش بازده کار می‌باشد که‌ نه تنها در یک مرحله درآمدهایی را برای دولت خلق می‌کند و هزینه‌های جاری‌ را کاهش می‌دهد،بلکه به کاهش نقش دولت در امور اقتصادی خرد کمک‌ بسزایی دارد. آنچه مسلم است نه تنها کشورهای پیشرفته،بلکه بیشتر کشورهای در حال‌ توسعه و اقتصادهای در حال گذار،باید به اصلاحات ساختار اداری برای بالا بردن کارآیی و بهره‌وری به‌ویژه در جریان خصوصی‌سازی توجه داشته باشند. در این گزارش که برگرفته از«بزینس ویک»می‌باشد،به بررسی نحوهء اجرای اصلاحات اداری که در کرهءجنوبی در جریان است،می‌پردازیم. شاید درس گرفتن از این تجربه برای برخی کشورها در حال توسعه لازم‌ باشد.

خلاصه ماشینی: "اصلاح ساختار اداری در کرۀ‌جنوبی اشاره: در بسیاری از کشورها،اینک دستگاه عریض و طویل و تشکیلات بسیار گسترده دولتی وجود دارد که هزینه‌های کارکنان در بودجه‌های جاری را افزایش می‌دهد،درحالی‌که بهره‌وری نیروی انسانی و برخی تشکیلات دولتی چندان قابل توجه نیست. یک بخش عمده اصلاحات ساختاری برای بالا بردن بهره‌وری و بازده نظام اقتصادی،اصلاحات اداری است که متأسفانه در بسیاری از کشورها با دشواری و کندی به پیش می‌رود. گسترش همزمان خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی و کاهش شمار کارکنان دولت،یکی از راه‌های افزایش بازده کار می‌باشد که نه تنها در یک مرحله درآمدهایی را برای دولت خلق می‌کند و هزینه‌های جاری را کاهش می‌دهد،بلکه به کاهش نقش دولت در امور اقتصادی خرد کمک بسزایی دارد. آنچه مسلم است نه تنها کشورهای پیشرفته،بلکه بیشتر کشورهای در حال توسعه و اقتصادهای در حال گذار،باید به اصلاحات ساختار اداری برای بالا بردن کارآیی و بهره‌وری به‌ویژه در جریان خصوصی‌سازی توجه داشته باشند. «جین نیوم»از سوی رییس جمهوری کره جنوبی مأمور شده است که کار اصلاح ساختار اداری در این کشور را به انجام رساند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.