Skip to main content
فهرست مقالات

اطلاع رسانی اسلامی و امنیت اطلاعات

نویسنده:

(4 صفحه - از 2 تا 5)

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ،امنیت اطلاعات ،فناوری اطلاعات و ارتباطات ،امنیت اطلاعات در عصر فناوری ،بررسی وضعیت امنیت اطلاعات ،فناوری ،وضعیت امنیت اطلاعات در عصر ،اینترنت ،جاسوسی ،رایانه ،اسلامی ،جهش فناوری اطلاعات ،اخبار ،شبکه ،سرقت ،شبکه سازمان جاسوسی آمریکا ،آمریکا ،شبکه اینترنت ،سازمان جاسوسی آمریکا ،دینی ،مقوله امنیت اطلاعات ،امنیت اطلاعات اختصاص ،خطر ،دفاع و سازمان‌های جاسوسی آمریکا ،نفوذ جاسوسان اطلاعاتی ،سرقت فناوری از طریق رایانه ،طلاب علوم دینی با توجه ،لزوم توجه نهادهای اسلامی ،عصر فناوری و لزوم توجه ،جاسوسی شبکه‌ای اینترنتی

جهش فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب شده که سطح زندگانی جوامع ارتقاء یابد و فاصله‌ها از بین برود و منابع خبری به یکدیگر نزدیک شده، از اطلاعات درون‌گروهی طرف مقابل با خبر شوند و به گوش و چشم نامحرمان و غریبه‌ها تبدیل شود. از این‌رو، نزدیکی به آن بدون تدبیر و ملاحظه مسائل امنیتی، امری غیر معقول و نابخردانه است. چنین بستری برای بخش انسانی حوزه دین اعم از بزرگان، فرهیختگان، مدیران و طلاب علوم دینی با توجه به جدیت مخالفان آن، تهدید و خطر بیشتری را به دنبال دارد.این مقاله به بررسی وضعیت امنیت اطلاعات در عصر فناوری و لزوم توجه نهادهای اسلامی خاصه حوزه‌های علمیه به این مقوله امنیت اطلاعات اختصاص دارد.

خلاصه ماشینی:

"امنیت اطلاعات در عصر فناوریدر عصر کنونی که عصر ارتباطات و رایانه نام گرفته، جدیدترین ابزار ارتباطی تحت عنوان «شبکه اینترنت» که روزی منحصر به وزارت دفاع و سازمان‌های جاسوسی آمریکا می‌شد، روند فزایندهای به خود گرفته و فناوری نوین اطلاعاتی و ارتباطی تمام شئون زندگی اجتماعی انسان‌ها را در نوردیده و به درون حوزه‌های مختلف زندگی بشر نفوذ کرده است. چندی پیش، یکی از اتباع آمریکایی به دنبال حس کنجکاوی خود وارد شبکه سازمان جاسوسی آمریکا شد و با نوشتن جمله «شبکه شما مورد دستبرد قرار گرفت»، ثابت کرد که هیچ چیز، غیر قابل نفوذ نیست. سازمان جاسوسی آمریکا این روش را آزمایش کرده است و اگر آنها از این طریق توانسته باشند به اطلاعات دسترسی پیدا کند، افراد غیر مجاز نیز می‌توانند به همین روش وارد شبکه‌های رایانه شما شوند."

صفحه:
از 2 تا 5