Skip to main content
فهرست مقالات

مشکل محمد حسن (مشکلات رفتاری) (اعتیاد، زندانی بودن و بیکاری پدر، اثرات نامناسبی بر کل خانواده و نهایتا این نوجوان داشته است.

نویسنده:

(4 صفحه - از 6 تا 9)

کلید واژه های ماشینی : مددجو، اعتیاد، دانشجو، نوجوان، مشکلات، دانش‌آموز، بیکاری پدر، اثرات نامناسبی بر کل خانواده، مصاحبه، پدرم معتاد

خلاصه ماشینی: "با توجه به اطلاعات مندرج در پرونده و (به تصویر صفحه مراجعه شود) مصاحبه اولیه با مددجو می‌توان مشکلات دیگری را به صورت زیر دسته‌بندی کرد: 1)اعتیاد پدر به مواد مخدر که مشکلات دیگری را به صورت‌ مستقیم و غیرمستقیم برای این نوجوانان بوجود آورده است. 3)بیکاری پدر که اقتصاد خانواده را ضعیف کرده،نهایتا موجب‌ احساس ناامنی برای این دانش‌آموز شده است. طرح کمکی: برنامه کمکی که برای حل مشکلات این دانش‌آموز تنظیم شد،به‌ شرح زیر است: 1)تماس و مصاحبه‌های مرتب با خانواده و بخصوص پدر مددجو برای ترک اعتیاد او با کمک سازمانهای مسؤول مثل سازمان بهزیستی‌ کشور. نتیجه:اجرای قسمتی از طرح کمکی در مدت سه ماه انجام شد، گرچه،بعدها پیگیری نشد که آیا پدرش پس از ترک مجددا معتاد شده است‌ یا خیر؟ولی همین اقدامات موجب بهبود وضع درسی دانش‌آموز شد که درج‌ تمام مراحل آن در این صفحات محدود،میسر نیست. 4)طرح کمکی یا برنامه درمانی محدود به مشکلاتی است که‌ مستقیما به دانش‌آموز فشار می‌آوردند و راه حل سایر مشکلات خانواده در این گزارش نیامده است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.