Skip to main content
فهرست مقالات

ایرانیان خارج از کشور و رسانه

نویسنده:

(20 صفحه - از 106 تا 125)

کلید واژه های ماشینی : ایرانیان، سیاسی، رادیوهای، ایرانیان خارج از کشور، مهاجرین، آمریکا، تلویزیونی، اسلامی، اجتماعی، فرهنگی، شبکه‌های، ایرانیان مقیم، پناهندگی، لس‌آنجلس، ایرانیان مقیم آمریکا، ایرانیان خارج از کشور صدا، اروپایی، مهاجرین ایرانی، میان جامعه ایرانیان مقیم آمریکا، ایرانیان مهاجر، کشورهای اروپایی پناهندگی سیاسی، برنامه‌ریزی ایرانیان خارج از کشور، کشور تعداد کشور تعداد آمریکا، وضعیت ایرانیان خارج از کشور، شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، نسبت به وضعیت سیاسی، ملی، پناهندگی سیاسی، شبکه‌های برون‌مرزی صدا و سیما، دینی

بسیاری از هموطنان ما، در خارج از ایران، به سر می‌برند. نگران بودن نسبت به وضعیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آنان، وظیفه اسلامی ـ ایرانی ماست. در این میان، رسانه‌ها در برقراری ارتباط بین داخل و خارج، نقش مهمی ایفا می‌کنند. بویژه اگر توجه کنیم که ایرانیان مقیم غربت، مورد هجوم انواع رادیوها و تلویزیونها قرار دارند. این مقاله به بررسی وضعیت ایرانیان خارج از کشور با تأکید بر رسانه‌ها می‌پردازد.

خلاصه ماشینی: "کشور تعداد کشور تعداد کشورهای‌حوزه‌خلیج‌فارس 000/350نفر هلند، بلژیک و دانمارک 000/35نفر انگلستان 000/120نفر نیوزیلند 000/2نفر فرانسه 000/65نفر آمریکای مرکزی 000/18نفر آلمان 000/80نفر آمریکای جنوبی 000/5نفر سوئد 047/65نفر استرالیا 000/65نفر سوئیس 000/11نفر هند 000/11نفر اتریش 000/8نفر کشورهای‌آسیای جنوب‌شرقی 000/21نفر برونئی 800/3نفر آفریقای جنوبی 000/5نفر در اینجا نیز ویژگیهای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و مذهبی ایرانیان خارج از کشور، به صورت کلی و در سطحی اجمالی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد، تا بتوان با یک برنامه‌ریزی اصولی از سوی شبکه‌های برون مرزی با توجه به مقتضیات و شرایط هر دسته از این مهاجرین ایرانی، احساس آنان را به آنچه که موجب غرور و افتخارشان می‌شود معطوف نمود و آنان را به ایفای نقشی سازنده و مسؤولانه به نفع کشور و نظام اسلامی ایران، در هر کجای دنیا که هستند، مصمم ساخت. (4) آنچه مسلم است جهت مقابله با تهاجمات رسانه‌های بیگانه و رسانه‌های مبتذل و مخرب تأسیس شده از سوی مهاجرین ایرانی وابسته به معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران، می‌بایست دغدغه‌ها، مشکلات و نیازهای ایرانیان مهاجر و چگونگی رفع آنها، مورد توجه برنامه‌سازان شبکه‌های برون مرزی سازمان قرار گیرد؛ چرا که تولید و پخش هر برنامه رادیویی یا تلویزیونی، چنانچه متناسب با گرایش مخاطبان و نیازهای آنان نباشد، نه تنها در کسب جایگاهی مناسب در بین مخاطبان خود موفق نخواهد بود، بلکه به مرور زمان در مسیر تأمین اهداف شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی موانعی را نیز ایجاد خواهد نمود."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.