Skip to main content
فهرست مقالات

مهدویت و مسیحیت صهیونیستی

مصاحبه شونده:

(6 صفحه - از 45 تا 50)

کلید واژه های ماشینی : مسیح، مسیحیت صهیونیستی، موعود، شاهین، فلسطین، تورات، یهودیان، جنگ، حضرت عیسی علیه‌السلام دجال، انجیل، ظهور، ظهور حضرت عیسی علیه‌السلام، حضرت عیسی علیه‌السلام، دجال، سیاسی، آمریکا، دینی، خاورمیانه، اسلام، کلیسا، غرب، ظهور و بازگشت مسیح علیه‌السلام، حضرت عیسی با امام مهدی، بازگشت، حضرت مهدی، بشارت، روایات، امام زمان و بازگشت مسیح، تفسیر، ظهور امام مهدی

شرکت کنندگان در این میزگرد که متشکل از یک روحانی شیعه، یک مسیحی و یک روحانی سنی است، بر فعالیت فراوان صهیونیست‌ها و به انحراف کشاندن مسیحیت تأکید دارند. آموزه‌های آخرالزمانی از سه دیدگاه مسیحی، شیعی و سنی در این میزگرد مطرح شده است.

خلاصه ماشینی: "در اینجا رابطه‌ای میان ظهور امام زمان و بازگشت مسیح دیده می‌شود؟ شاهین: خیر، البته آنچه آقای صیام گفته است، یک دیدگاه اسلامی است؛ اما مسیحیت اشاره‌ای به این معنا که مهدی و یا احمد ظهور می‌کند، ندارد. از کتاب او به نام در تجدیدالدین و احیائه از ابوالاعلاء، یکی از متفکران مسلمان، درباره اوصاف امام مهدی چنین آمده است: یک رهبر و پیشوای طراز اول در زمان خودش است؛ بر دانش‌های جدید، خبیر، بصیر و پیشگام است؛ رهبری خوش‌فهم نسبت به مسائل زندگی مردم است؛ برای جهانیان، برتری اندیشه و عقل خویش را ثابت می‌کند؛ ابتکار و درایت سیاسی خود را به منصه ظهور می‌رساند؛ دانش‌های جنگی و فنون نظامی زمان را بهتر از بقیه می‌داند؛ همه نسل‌های معاصرش، او را دانشمندتر از خود می‌دانند؛ او مانند سایر افراد است؛ اما بر حسب ظاهر دارای نشانه‌های معین است؛ خودش را معرفی نمی‌کند؛ بلکه از خلال عملکرد او می‌فهمند که او همان مهدی موعود است. موضع کلیسا در برابر این واقعیت که در آنجا یک نوع مسیحیت تحت انقیاد صهیونیسم وجود دارد، چیست؟ شاهین: با مقاومت در دو حوزه، در برابر این جریان انحرافی می‌ایستیم: حوزه درونی: شما هم‌اکنون در صحنه سیاسی شاهد هستید که مسیحیان عرب در خاورمیانه، متحد با مسلمان‌ها، در برابر صهیونیست‌ها ایستادگی می‌کنند؛ در حوزه بیرونی: ایاد زرلور، دبیر کل انجمن کلیساهای خاورمیانه، به شدت نگران مسیحیت غرب و به خصوص آمریکایی‌هاست و اقدامات نیکی انجام داده است: همیشه آنها را از چیزهایی که برای ما مهم است،آگاه می‌کند، به خصوص مسئله فلسطین را مطرح می‌کند؛ اعمال مسیحیت، تحت سلطه صهیونیسم را افشا می‌کند؛ تبلیغات صهیونیست و مسیحیان را خنثی می‌کند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.