Skip to main content
فهرست مقالات

تقید به خانواده، مدرسه، گروه همسالان و مذهب مرتبط با رفتار بزهکارانه دانش آموزان دبیرستانهای شیراز

نویسنده:

علمی-پژوهشی (وزارت علوم)/ISC (2 صفحه - از 237 تا 238)

کلید واژه های ماشینی : رفتار بزه‌کارانه دانش‌آموزان دبیرستانهای شیراز، پیمایش گسترش فهم نقش تقیدات، گروه همسالان و مذهب مرتبط، گروههای همسالان در تبین رفتار، نقش تقیدات به نهادهای اجتماعی، مدرسه و تأثیر گروههای همسالان، تأثیر گروههای همسالان در تبین، مدرسه، مذهب، تبین

هدف این پیمایش گسترش فهم نقش تقیدات به نهادهای اجتماعی اولیه، سازمانها و گروههایی نظیر خانواده، مذهب، مدرسه و تأثیر گروههای همسالان در تبین رفتار بزهکارانه می‌باشد.پیش فرضهایی که دورنمای نظری این پیمایش را بیان می‌دارد در نظریه کنترل اجتماعی، توسعه یافته است.

خلاصه ماشینی:

"چکیده‌ هدف این پیمایش گسترش فهم نقش تقیدات به نهادهای اجتماعی اولیه، سازمانها و گروههایی نظیر خانواده، مذهب، مدرسه و تأثیر گروههای همسالان در تبین رفتار بزهکارانه می‌باشد. یک رویه خود گزارشی که به شکلی پیمایشی به کار رفته است برای جمع‌آوری اطلاعات لازم مورد استفاده قرار گرفت. تحلیل پراکنش دوسویه({L ANOVA L})از جمله فنون آماری بود که در تحلیل داده‌ها مورد استفاده قرار گرفت. بیشترین پایداری و یافته‌های اصلی در این بزهکاری خود گزارشی آن است که رابطه معنی‌داری بین تقیدات به مدرسه و مذهب از یک سو، و رفتار بزهکارانه از سوی دیگر وجود دارد، که این به عنوان نتیجه‌ای از تحلیل پراکنش دو سویه‌ای است که در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفته است. نتایج تحلیل پراکنش همچنین روابط مشابهی را بین تقیدات به خانواده و مذهب، مدرسه و گروههای همسالان، مذهب و گروههای همسالان، خانواده و مدرسه و رفتار بزهکارانه نشان می‌دهد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.