Skip to main content
فهرست مقالات

«تحصیلات، علایم راهنما در بازار کار»

نویسنده:

ISC (22 صفحه - از 29 تا 50)

کلید واژه های ماشینی : کارفرمایان، سرند، بازار کار، علامت راهنما در بازار کار، استخدام، آموزش، علامت، توانایی‌های، بهره‌وری، فرضیه

کارفرمایی که برای استخدام نیروی کار مورد نیاز خود به بازار مراجعه می‌کند،معیار دقیقی‌ برای تمایز افراد تواناتر در اختیار ندارد.لیکن او براساس تجربه دریافته است که افراد با تحصیلات بالاتر به‌طور معمول قابلیت‌های بیشتری دارند.برای او،تحصیلات علامتی از ظرفیت‌های فردی،اقتدار،انگیزه،علاقه و پشتکار است.کارفرما به این نتیجه رسیده است که‌ افراد تحصیل‌کرده به‌طور معمول نظم‌پذیرتر،سازگارتر و آموزش‌پذیرترند.او به خاطر چنین‌ ویژگی‌های رفتاری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های آموزشی است که تحصیلات را به عنوان‌ نشانه‌ای از توانایی‌های فردی برای سرند(قربال)کردن نیروی کار مورد نیاز خود به کار می‌گیرد. «فرضیه سرند»بر این باور استوار است که میزان تحصیلات،ملاکی از ظرفیت‌های تولید و توانایی‌های افراد است و بنگاه‌ها بر این اساس افراد مورد نیاز خود را در بازار کار گزینش و سرند می‌کنند. هدف اصلی این مقاله ارایه نقدی بر«فرضیه سرند»است.بنابراین،ابتدا اساس این فرضیه و دیدگاه‌های طرفداران آن ارایه خواهد شد.سپس الگویی که در آن«تحصیلات»به عنوان‌ علامتی جهت راهنمایی کارفرمایان در بازار کار به شمار می‌آید،مطرح و سرانجام ارزیابی‌ انتقادی از این فرضیه ارایه می‌شود.

خلاصه ماشینی: "اگر در چنین بازاری نتوان بین این دو گروه تمایز قایل شد و هیچ علامت و نشانه خاصی که گویای بهره‌وری بالاتر و پایین‌تر از افراد وجود نداشته باشد،در این صورت‌ تمام بنگاه‌های متقاضی نیروی کار،ناچارند تصور کنند که همه نیروهای کار حاضر در بازا،از بهره‌وری متوسط برخوردارند و به آنها تا سقف 051 هزار تومان در ماه دستمزد پرداخت‌ نمایند. (به تصویر صفحه مراجعه شود) نمودار شماره 1:درآمد ناشی از تحصیلات،به عنوان علامتی از بهره‌وری در بازار کار از آنجا که تحصیلات شاخصی از توانایی‌ها و ابزاری جهت گزینش افراد در بازار کار است، چنانچه نیروی کار بتواند تحصیلات‌ e را بدون هیچ هزینه‌ای انجام دهد،به‌طور حتم چنین‌ کاری را خواهد کرد. نیروی کار به‌طور معمول سطحی از آموزش را انتخاب می‌کند که در آن بازده بیشتری به دست آید-تفاوت بین‌ هزینه‌های آموزشی و درآمد ناشی از آن گروه اول که دارای هزینه آموزشی‌ c می‌باشند،تفاوت‌ بین دستمزد و هزینه‌های آموزشی زمانی به حد اکثر می‌رسد که سطح تحصیلات در حد صفر باشد(فاصله‌ AO ). حال اگر آموزش مورد درخواست افزایش و به سطحی فراتر از e و برای مثال(به تصویر صفحه مراجعه شود) ارتقاء یابد،در این حالت تحصیلات به عنوان راهنما در بازار کار،به دقت عمل خواهد کرد، لیکن مستلزم انجام هزینه بیشتر از طرف نیروی کار با بهره‌وری بالاتر و در نهایت هزینه بیشتر برای جامعه است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.