Skip to main content
فهرست مقالات

گفتمان، سیاست و جنبش فمینیستی

نویسنده:

مترجم:

کلید واژه های ماشینی : فمینیستی، سیاسی، یانگ، تئوری جنبش‌های اجتماعی، مطبوعات، مطالعات علوم اجتماعی جنبش زنان، سیاست و تئوری جنبش‌های، دسته‌بندی نظریه‌پردازان، روش‌شناسی، مفروضات مربوط به روش

در این اثر، دست‌یازی به مفروضات مربوط به روش، موضوع مطالعه و ارزش در علوم اجتماعی به‌طور عام و نیز مفروضات مربوط به حوزه‌های حکومت، سیاست و تئوری جنبش‌های اجتماعی به‌طور خاص‌تر، مورد نظر بوده است .«تحول جهان»می‌تواند منبع مفیدی برای دسته‌بندی نظریه‌پردازان فمینیستی باشد. استیسی یانگ، نشر فمینیستی را به عنوان فعالیتی سیاسی و این‌گونه ناشران را به منزله عاملان اقتصادی و ایدئولوژیک تلقی می‌کند. روش‌شناسی فمینیستی مورد نظر یانگ، شیوه‌ای است که بر اصول مترجمان در درون و میان حوزه‌های قدرت، متمرکز می‌شود.

خلاصه ماشینی:

",esrucsiD:d(L)roW eht gnignahC tnemevoM tsinimeF eht dna scitiloP gnuoY ycatS egdeltuoR 1997چکیده: در این اثر، دست‌یازی به مفروضات مربوط به روش، موضوع مطالعه و ارزش در علوم اجتماعی به‌طور عام و نیز مفروضات مربوط به حوزه‌های حکومت، سیاست و تئوری جنبش‌های اجتماعی به‌طور خاص‌تر، مورد نظر بوده است . هدف وی از چنین توجهی بر کار نشر فمینیستی این است که آن را در سطح خرد هم در بین و هم در درون مطبوعات به عنوان فعالیتی سیاسی و نیز در سطح سیاست کلان به منزله عاملان اقتصادی و ایدئولوژیکی جای می‌دهد. سپس یانگ به«متون خود نظریه‌پرداز»برمی‌گردد، تا مفروضات آنها را راجع بهdTTبTح]RtPmM»»ح»[» نقد فمینیستی پست مدرن، برای درک ماهیت حقیقی و مفروضات پروژه‌های علمی، بسیار ضروری است«متون خود نظریه‌پرداز»به عنوان شیوه‌ای در تئوری قدرت، سلطه و مقاومت در سطح هویت و زندگی روزمره را وصف می‌کنندتوجه به روش‌شناسی فمینیستی بین رشته‌ای، مستلزم تحمل بالا برای تضاد و صرف هزینه‌های احساسی، فکری و سیاسی استسیاست هویت، 10P}اتوبیوگرافی، 11P} نظریه و قدرت به چالش بکشد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.