Skip to main content
فهرست مقالات

وب نگاشت، گزارشی از تجزیه وب نگاری در دانشگاه علامه طباطبایی

گزارشگر:

ISC (2 صفحه - از 153 تا 154)

کلیدواژه ها : وب‌نگاشت ،وب‌نگاری ،دانشگاه علامه طباطبایی

کلید واژه های ماشینی : وب، دانشگاه علامه طباطبایی، کارشناسی علوم کتاب‌داری و اطلاع‌رسانی، اطلاعات، دانشجویان کارشناسی علوم کتاب‌داری، بخش‌های آموزشی علوم کتاب‌داری، وب‌نگاری، آموزش وب‌نگاری، تجزیه وب نگاری در دانشگاه، گزارشی از تجزیه وب، اطلاع‌رسانی در سطح کشور، علقهء موضوعی کاربران، خدمات درون‌خطی اطلاع‌رسانی، فن وب‌نگاری برنامه‌ای ضروری، تلفیق منابع اینترنتی فراهم، گزارشی از تجربهء وب‌نگاری، آشنایی دانشجویان با مفهوم، تجربهء وب‌نگاری در دانشگاه، راهنماهای وب، حرفه‌مندان اطلاع‌رسانی، ارزیابی، دانشگاه هلامهء طباطبایی، کارشناسی علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی، ذکر تجربه‌ای آموزشی در دانشگاه، اطلاع‌رسانی تولید، به‌بحث در باب ضرورت، گزارش حاضر، باب ضرورت وجود، کیفیت بالا، سطح کشور اتخاذ

وب‌نگاشت نوع ویژه‌ای از راهنماهای وب است که باید به‌طور معمول‌ توسط حرفه‌مندان اطلاع‌رسانی تولید شود.وب‌نگاشت،اطلاعات‌ درون‌خطی را،براساس علقهء موضوعی کاربران،پالوده و با کیفیت بالا در گسترهء وسیعی در اختیار آنان قرار می‌دهد.گزارش حاضر،به بحث در باب ضرورت وجود وب‌نگاشت‌ها،تعاریف و مفاهیم موجود،و ذکر تجربه‌ای آموزشی در دانشگاه علامه طباطبایی می‌پردازد.این تجربه،در واقع،به آموزش وب‌نگاری(وبلیوگرافی)به دانشجویان کارشناسی علوم‌ کتابداری و اطلاع‌رسانی مربوط می‌شود.بدین لحاظ،مزایای آموزش چنین‌ فنونی را برشمرده و نمونه‌ای از وب‌گاشت ارائه شده است.آشنایی‌ دانشجویان با مفهوم وب‌نگاشت و فن وب‌نگاری برنامه‌ای ضروری است‌ که باید توسط سایر بخش‌های آموزشی علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی در سطح کشور اتخاذ شود؛زیرا فرصتی را برای یادگیری برخی دیگر از مهارت‌های مهم نظیر کاوش،ارزیابی،و تلفیق منابع اینترنتی فراهم‌ می‌سازد.این مهارت‌ها را در انواع مختلف بسترهای خدمات درون‌خطی‌ اطلاع‌رسانی نیز می‌توان به کار بست.

خلاصه ماشینی: "*وب‌نگاشت،گزارشی از تجربهء وب‌نگاری در دانشگاه علامه طباطباییوب‌نگاشت:گزارشی از تجربهء وب‌نگاری در دانشگاه هلامهء طباطبایی (اصل مقاله در بخش انگلیسی) داریوش علیمحمدیچکیده وب‌نگاشت نوع ویژه‌ای از راهنماهای وب است که باید به‌طور معمول‌ توسط حرفه‌مندان اطلاع‌رسانی تولید شود. وب‌نگاشت،اطلاعات‌ درون‌خطی را،براساس علقهء موضوعی کاربران،پالوده و با کیفیت بالا در گسترهء وسیعی در اختیار آنان قرار می‌دهد. گزارش حاضر،به بحث در باب ضرورت وجود وب‌نگاشت‌ها،تعاریف و مفاهیم موجود،و ذکر تجربه‌ای آموزشی در دانشگاه علامه طباطبایی می‌پردازد. این تجربه،در واقع،به آموزش وب‌نگاری(وبلیوگرافی)به دانشجویان کارشناسی علوم‌ کتابداری و اطلاع‌رسانی مربوط می‌شود. بدین لحاظ،مزایای آموزش چنین‌ فنونی را برشمرده و نمونه‌ای از وب‌گاشت ارائه شده است. آشنایی‌ دانشجویان با مفهوم وب‌نگاشت و فن وب‌نگاری برنامه‌ای ضروری است‌ که باید توسط سایر بخش‌های آموزشی علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی در این مهارت‌ها را در انواع مختلف بسترهای خدمات درون‌خطی‌ اطلاع‌رسانی نیز می‌توان به کار بست. کلیدواژه‌ها:وب‌نگاشت. وب‌نگاری. وب‌نگاری. دانشگاه علامه طباطبایی."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.