Skip to main content
فهرست مقالات

کتابداران و مدیریت دانش: مروری بر متون موجود

نویسنده:

کلیدواژه ها : مدیریت دانش ،کتابداری و اطلاع‌رسانیکتابداران‌ و اطلاع‌رسانان

کلید واژه های ماشینی : مدیریت دانش ،اطلاعات ،کتابداران ،مدیریت اطلاعات ،مدیریت اطلاعات بخش ،نقش کتابداران و اطلاع‌رسانان ،متون کتاب‌داری مدیریت دانش ،کتابداران و مدیریت دانش ،کتابداران و اطلاع‌رسانان ،مدیریت دانش بحث داغ متون ،اطلاع‌رسانان در مدیریت دانش ،مهارت‌های مدیریت اطلاعات کتابداران ،کتاب‌داری ،مهارت‌های ،مهارت‌های مدیریت اطلاعات ،اطلاع‌رسانان به مدیریت دانش ،موانع پیش‌روی کتابداران و اطلاع‌رسانان ،بحث داغ متون مدیریتی ،کتاب‌داری و مدیریت دانش ،سازمان ،مدیریت اطلاعات کتابداران رمز ورود ،کتابخانه‌ها ،کسب مهارت‌های مدیریت اطلاعات ،دانش و موانع پیش‌روی کتابداران ،فرایند مدیریت دانش ،مدیریت دانش مدیریت منابع دانش ،مدیریت دانش بر حرفهء کتاب‌داری ،نقش‌های کتابداران در مدیریت دانش ،ورود کتابداران به مدیریت دانش ،کتاب‌داری و اطلاع‌رسانی

مدیریت دانش بحث داغ متون مدیریتی و حوزه‌های وابسته در سال‌های اخیر بوده است.مدیریت اطلاعات بخش بسیار مهمی از مدیریت دانش و نقطهء اتصال کتابداران و اطلاع‌رسانان به مدیریت‌ دانش است.متون کتابداری مدیریت دانش را از زوایای مختلف از جمله نقش کتابداران و اطلاع‌رسانان در مدیریت دانش مورد بحث‌ قرار داده و پیش‌نیازهایی را برای ورود به این عرصه مطرح کرده‌اند. این مقاله مروری است بر متونی که به نقش کتابداران و اطلاع‌رسانان‌ در مدیریت دانش پرداخته‌اند.تأثیرات مدیریت دانش بر حرفهء کتابداری،مهارت‌های لازم برای شرکت در مدیریت دانش و موانع‌ پیش‌روی کتابداران و اطلاع‌رسانان برای ورود به مدیریت دانش در این مقاله مورد بحث قرار گرفته‌اند.

خلاصه ماشینی:

"جمله نقش کتابداران و اطلاع‌رسانان در مدیریت دانش مورد بحث‌ پیش‌روی کتابداران و اطلاع‌رسانان برای ورود به مدیریت دانش در نشانه‌های به کارگیری مدیریت دانش در این سازمان این است که همه قسمت‌ها از روند کار در مدیریت دانش در این شرکت است که می‌تواند به بهبود کیفیت و فروش بهتر کتابداری و اطلاع‌رسانی نشان می‌دهد که اصحاب این حوزه اهمیت مدیریت دانش را آموزشی کتابداری نیز حضور مدیریت دانش بارز است. برای برخی صاحب‌نظران حرفهء کتابداری مدیریت دانش چیزی فراتر از مدیریت‌ نکتهء اساسی و پشت‌پردهء مدیریت دانش این است که بهبود تمام عواملی که منجر به‌ (5) Srikantaiah نقش کتابداران و اطلاع‌رسانان در این فعالیت حیاتی است و البته پیش‌نیازهایی را برای احراز مهارت‌های عملی برای تأمین این عنصر ضروری مدیریت دانش است. وظایفی که برای کتابداران در مدیریت دانش مورد تأکید قرار گرفته است نیز در کاربران یکی از نقش‌های کتابداران در مدیریت دانش است. یکی از مسائل که کتابداران را مناسب‌ترین افراد برای مدیریت دانش می‌سازد اهتمام‌ اما آیا مهارت‌های مدیریت اطلاعات کتابداران برای ورود به مدیریت دانش کفایت‌ کلیدی مدیریت دانش لازم است آنان به مهارت‌های دیگری نیز تجهیز شوند. از جمله مسائلی که در متون بسیار مورد تأکید قرار گرفته این است که برای شرکت‌ اطلاعات و مدیریت منابع انسانی باشد در متون تأکید شده است. برای احراز پست‌های کلیدی مدیریت دانش کتابداران باید مهارت‌های دیگری نیز کسب‌ یکی دیگر از موانع شرکت کتابداران در مدیریت دانش است که مانع شرکت فعالانهء آنان‌ گرچه فواید مدیریت دانش برای حرفهء کتابداری هنوز کاملا"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.