Skip to main content
فهرست مقالات

اخبار، نامه ها و...

کلید واژه های ماشینی : هیأت‌مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، سردفتر، رئیس هیأت‌مدیره کانون سردفتران، دفاتر اسناد رسمی، مالیات، سردفتر و دفتریار، قانون مالیاتهای مستقیم، سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور، حقوق، ثبت

خلاصه ماشینی:

"ملتمس دعای خیر دکتر محمد شیخ الرئیس رئیس هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران تاریخ: 3/9/1380بسمه تعالی شماره 30349 جناب آقای حاج محمد رضا علیزاده، دام مجده العالی معاون محترم قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با سلام و تحیت، احتراما، تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی برای اشخاصی که در سنین بعد از بلوغ و قبل از هیجده سال تمام دارند، رویه واحدی ندارد و اغلب این گونه مراجعین با مشکل روبرو هستند، خواهشمند است نظر آن مرجع محترم را درخصوص مسائل زیر اعلام فرمایند. دکتر محمد شیخ الرئیس رئیس هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران آرای مصوب و مؤید کمیسیون وحدت رویه در اجرای شق 2 ماده 66 قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران، موضوعاتی که در کمیسیون وحدت رویه مطرح و منجر به اظهار نظر گردیده و به موجب نامه‌های شماره 8935/34 ـ 24/8/80 و 8295/34 ـ 8/8/80 ابلاغ می‌شود اداره کل امور اسناد و سردفتران مورد تأئید سازمان محترم ثبت اسناد و املاک کشور قرار گرفته است جهت اطلاع و رعایت مفاد آن ذیلا ابلاغ می‌شود: 1 ـ درخصوص سؤال دفترخانه 42 مشهد بدین شرح (در هنگام تنظیم همزمان اسناد قطعی غیر منقول و رهن تسهیلات خرید مسکن بانکها چنانچه در تصرف فروشنده باشد و فی‌المجلس به تصرف خریدار ندهد با توجه به شرایط صحت عقد رهن که قبض و اقباض در آن شرط است آیا می‌توان برای خریدار قبض تخلیه صادر نمود؟) به شرح ذیل اظهار نظر گردید: با توجه به ماده 367 و 772 قانون مدنی صدور قبض تخلیه به هنگام تنظیم سند قطعی و پیرو آن تنظیم سند رهنی بلامانع است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.