Skip to main content
فهرست مقالات

آینده اطلاعات

نویسنده:

مترجم:

(8 صفحه - از 117 تا 124)

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ،ویژگی‌های محیط اطلاعاتی آینده ،محیط اطلاعاتی ،آینده اطلاعات ،آینده ،نظام‌های اطلاعاتی ،کتابخانه‌ها ،آستانهء انقلابی اطلاعاتی ،استفاده از اطلاعات ،منابع اطلاعاتی ،ظرفیت بالای نظام‌های اطلاعاتی ،حق ،نظام‌های ،آموزش ،استفاده از مواد اطلاعاتی ،اطلاعات قابل دست‌رسی ،نیازها ،محیط نهایی اطلاعات کسب ،مواد اطلاعاتی و سرگرمی ،علایق ،گرفتن جهان در آستانهء انقلابی ،تحلیل اطلاعات ،امر جریان کنونی کسب اطلاعات ،مواد جدید ،امکان دست‌رسی به اطلاعات ،کتابخانه‌ها موادی به افراد ،جامعه ،زیادی اطلاعات ،اطمینان ،از اطلاعات

:شواهد متعدد حاکی از قرار گرفتن جهان در آستانهء انقلابی اطلاعاتی است«این‌ انقلاب جوانب مختلف زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد«ویژگی‌های محیط اطلاعاتی‌ آینده و مشکلاتی که در رسیدن به این محیط در پیش‌روست،همچنین موقعیت و نقش‌ کتابخانه‌ها در این تحول مورد بررسی قرار گرفته است.

خلاصه ماشینی:

"لاک‌2 ترجمهء سیمین نیازی‌3 چکیده:شواهد متعدد حاکی از قرار گرفتن جهان در آستانهء انقلابی اطلاعاتی است«این‌ انقلاب جوانب مختلف زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد«ویژگی‌های محیط اطلاعاتی‌ آینده و مشکلاتی که در رسیدن به این محیط در پیش‌روست،همچنین موقعیت و نقش‌ کتابخانه‌ها در این تحول مورد بررسی قرار گرفته است. در مورد چگونگی استفاده از مواد اطلاعاتی و سرگرمی،امکان انتخاب‌های وسیعی نظیر خرید(شامل حق اشتراک)برای استفادهء نامحدود شخصی و دسترسی غیر تجاری دوستان و خانواده وجود دارد. دسترسی آسان،جهانی و اقتصادی(به اطلاعات) تحول مطلوب در این مورد آن است که برای فعالیت مؤثر در محیط اطلاعاتی آینده،هیچ‌ نوع آموزش خاصی مورد نیاز نیست. فقدان وجود واسطه‌های(کارگزاران) مؤثر و در دسترس،برای کاوش در نظام‌های اطلاعاتی به منظور یافتن مواد مناسب مانعی‌ اساسی است و اطلاعات یافت شده نیز همیشه موثق نیست. نوآوری‌های نرم‌افزاری یا تسهیل بازیابی اطلاعات از منابع گمنام و بی‌نام و نشان‌ می‌تواند در این امر یاری کند؛توسعه و رشد شبکه‌های آزاد هم می‌تواند به کمک گرفته شود و بخش‌های مختلف دولت و سایر مؤسسه‌های عمومی ممکن است شکاف اطلاعاتی موجود را به عنوان یک خدمت عمومی یا بخشی از وظایف سرپرستی پر کنند. ممکن است با این‌ برداشت از آینده و ارزیابی من از محیط اطلاعاتی موجود و یا از شناخت من از موانع پیشرفت‌ آن موافق یا مخالف باشید،اما به‌هرحال امیدوارم موافق این نکته باشید که ما می‌توانیم و باید بر مسیری که گردونهء اطلاعات در آن دچار سر و صدا و مشکل می‌شود،تأثیر بگذاریم."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.