Skip to main content
فهرست مقالات

چگونگی ابرداده: ایجاد و استانداردها

نویسنده:

مترجم:

علمی-ترویجی/ISC (12 صفحه - از 134 تا 145)

کلیدواژه ها :

موتورهای کاوش ،اینترنت ،وب ،ابرداده ،استاندارد

کلید واژه های ماشینی : ابرداده، اس، اطلاعات، وب، استاندارد، دی، اینترنت، صفحات وب، مجتمع‌سازی ابرداده صفحه وب کتابخانه، استاندارد ابرداده دوبلین کور

ابرداده به عنوان روشی مؤثر برای ردیابی 4 منابع گسترده اینترنت شناخته شده است.هدف این مقاله بحث در مورد فرایند ایجاد ابرداده، پیامدهای آن و مسائل و مشکلات برآمده از این فرآیند است.این فرآیند مراحل مختلفی دارد:تعیین دامنه و اهداف بکارگیری ابرداده برای سازماندهی؛انتخاب و تنظیم استانداردهایی که نیازهای سازماندهی را برآورده سازد؛ایجاد دستور کار برای کاربران؛ایجاد و استفاده از ابرداده.این مقاله نتیجه‌گیری می‌کند که موفقیت در استفاده از ابرداده مستلزم همکاری واحدهای مختلف سازماندهی است.

خلاصه ماشینی: "مراحل فرآیند به کارگیری ابردادهدر به کارگیری ابرداده چند مرحله وجود دارد:1) تعیین محدوده سازماندهی و هدف از به کارگیری ابرداده؛2)انتخاب و تنظیم استانداردها برای برآوردنهدف بیشتر سازمان‌هایی که ابرداده را به کار می‌برند افزایش بازیابی منابع در موتورهای کاوش تجاری است. اگر هدف از به کارگیری ابرداده ارتقاء بازیابی منابع در موتورهای کاوش باشد، ابرداده به کار گرفته شده برای صفحات وب باید تا حد ممکن تفصیلی و جزئی باشد زیرا این ابرداده دقت بازیابی منبع را افزایش می‌دهد. ابر برچسب‌های دیگر آنهایی هستند که اغلب در پروتکل‌های انتقال فرامتن 13 مورد استفاده قرار می‌گیرند مانند:اگر هدف از به کارگیری ابرداده ارتقاء مدیریتاگر هدف از به کارگیری ابرداده ارتقاء بازیابی منابع در موتورهای کاوش باشد، ابرداده به کار گرفته شده برای صفحات وب باید تا حد ممکن تفصیلی و جزئی باشد زیرا این ابرداده دقت بازیابی منبع را افزایش می‌دهد. انتخاب و تنظیم استانداردهاوقتی که محدوده و اهداف به کارگیری ابرداده مشخص شد، سازمان می‌تواند استانداردهای ابردادهدوبلین کور به استانداردی بین المللی برای توصیف منابع ساده تبدیل شده و به طور گسترده‌ای در کشورها و به زبان‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. WWW//:ptth )توسط فدارل دولت ایالات متحده ایجاد شد تا به عمومدوبلین کور به استانداردی بین المللی برای توصیف منابع ساده تبدیل شده و به طور گسترده‌ای در کشورها و به زبان‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. بهتر است ساختار دستور کار سازمانی مخصوص شما بخش‌های زیر را دربرداشته باشد:-مقدمه؛-تعریف ابرداده؛-تعریف و توصیف عناصر رسمی؛-تفسیر و کاربرد سازمانی تعریف‌های رسمی بر اساس سیاست‌ها و استانداردهای محلی؛-سیاهه منابع برای آنهایی که به مطالعه بیشتر در مورد ابرداده علاقه‌مند هستند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.