Skip to main content
فهرست مقالات

آنچه فراگیران از راه دور باید درباره بازیابی اطلاعات بدانند

نویسنده:

مترجم:

علمی-ترویجی/ISC (10 صفحه - از 169 تا 178)

کلیدواژه ها :

موتورهای جستجو ،وب‌سایت‌ها ،فراگیران از راه دور ،شیوه‌های ارزشیابی

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات، موتورهای جستجو، اینترنت، وب، بازیابی اطلاعات، دقت موتورهای جستجو تفاوت‌های آماری، ارزیابی کیفیت صفحات وب، ارزیابی، بازیابی، صفحات وب

اینترنت ابزار با ارزشی‌ست که به فراگیران از راه دور امکان دسترسی به اطلاعات را می‌دهد.موتورهای جستجو متداول‌ترین ابزار جایابی اطلاعات مرتبط در اینترنت هستند، این مقاله به‌طور خلاصه چگونگی کار موتورهای جستجو، مقایسه موتورهای جستجو و معیارهای مفید در ارزیابی کیفیت صفحات وب را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که در دقت موتورهای جستجو تفاوت‌های آماری وجود دارد و به رتبه‌بندی بالای آلتاویستا 4 در چندین مطالعه اشاره می‌کند. آموزش دادن به فراگیران از راه دور درباره اینکه چگونه موتور جستجو را به‌کار برند و چگونه نتایج را ارزیابی کنند، به آنها اجازه خواهد داد که به اطلاعات مرتبط دست پیدا کنند در حالی که از کیفیت مطلوب آن اطمینان دارند.

خلاصه ماشینی: "موتورهای جستجو متداول‌ترین ابزار جایابی اطلاعات مرتبط در اینترنت هستند، این مقاله به‌طور خلاصه چگونگی کار موتورهای جستجو، مقایسه موتورهای جستجو و معیارهای مفید در ارزیابی کیفیت صفحات وب را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که در دقت موتورهای جستجو تفاوت‌های آماری وجود دارد و به رتبه‌بندی بالای آلتاویستا 4 در چندین مطالعه اشاره می‌کند. آموزش دادن به فراگیران از راه دور درباره اینکه چگونه موتور جستجو را به‌کار برند و چگونه نتایج را ارزیابی کنند، به آنها اجازه خواهد داد که به اطلاعات مرتبط دست پیدا کنند در حالی که از کیفیت مطلوب آن اطمینان دارند. جستجوگران با تجربه و باسابقه در استفاده از اینترنت و ابزارهای جستجو، درخواست‌ها را برای هر موتور جستجو چند بار تکرار کردند و بیست فراگیران از راه دور برای اینکه جستجوی موفقی در کسب اطلاعات از شبکه جهانی وب داشته باشند باید با ساختار و کار موتورهای جستجو آشنا باشند و تفاوت‌های میان موتورهای جستجوی عمومی و شیوه‌های استفاده از آنها را بدانند نتیجه اول از بهترین جستجوی هر موتور برای ارزشیابی چاپ شد. دانشجویان به ارزیابی وسعت و عمق صفحه وب که آیا شبیه به منابع چاپی‌ست، نیاز فرد باید همچنین در نظر داشته باشد که آیا وقایع مهم، صلاحیت‌ها، نتایج یا جایگزینی‌ها ارائه شده است؟کاربران نیاز دارند بدانند که آیا یک صفحه می‌تواند به‌طور عادی دیده شود یا به نرم‌افزار خاصی نیاز دارد؟ملاحظات اضافی شامل این است که آیا گزینه‌هایی برای فقط متن، چارچوب‌ها یا یک مرورگر پیشنهاد شده برای مشاهده بهتر وجود دارد؟ چندین مطالعه در دانشگاه جورجیا 1 ، 125 معیار مهم را برای ارزیابی سایت و کیفیت اطلاعات در اینترنت تعیین کرده است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.