Skip to main content
فهرست مقالات

زبان آلمانی و پیشینه تاریخی آن

نویسنده:

(14 صفحه - از 157 تا 170)

کلیدواژه ها : هندو اروپایی ،ژرمنی ،آلمانی ،تحولات تاریخی

کلید واژه های ماشینی : آلمانی ،زبان ،لاتینی ،زبان آلمانی و پیشینه تاریخی ،زبان آلمانی ،زبان‌های هندو اروپایی ،واژه ،تأثیر زبان‌های لاتینی ،یونانی ،بررسی زبان‌های ژرمنی ،ژرمنی ،زبان‌های لاتینی و یونانی ،واژه‌های لاتینی و یونانی ،دوره‌های تاریخی تحولات زبان آلمانی ،تاریخی ،آلمانی جزء زبان‌های هندو اروپایی ،زبان آلمانی جزء زبان‌های هندو ،واژه هندو ژرمنی ،تأثیر زبان‌های لاتینی و یونانی ،تحول شاخه ژرمنی شمالی ،گروه آلمانی سفلا ،آلمانی باستان ،آلمانی میانه سفلا ،فرانکی ،ساکسونی ،انگلیسی ،صورتی فشرده زبان‌های هندو ،پیشینه و تحولات تاریخی ،هلندی ،تأثیر زبان فرانسوی

مقاله حاضر در آغاز به صورتی فشرده زبان‌های هندو اروپایی را معرفی می‌کند،سپس به‌ بررسی زبان‌های ژرمنی می‌پردازد و در پایان درباره زبان آلمانی،پیشینه و تحولات تاریخی آن‌ تا جنگ جهانی دوم،بحث می‌کند.ضمنا بخشی از این نوشتار به تأثیر زبان‌های لاتینی، یونانی و فرانسوی بر زبان آلمانی اختصاص دارد.

خلاصه ماشینی:

"از آنجا که زبان آلمانی جزء زبان‌های هندو اروپایی به شمار می‌آید،ضروری به نظر (*)مقاله حاضر بررسی کوتاهی است درباره خاستگاه زبان آلمانی و سیر تاریخی آن. این گروه شامل شاخه‌های انگلوفریزی‌7و آلمانی-هلندی است. از فرانکی سفلای غربی زبان هلندی تحول یافته است. زبان‌های ژرمنی در برابر زبان لاتینی به کار برده می‌شد. دوره‌های تاریخی تحولات زبان آلمانی به شرح زیر است: (4)کلمه vulga?r که امروز در زبان آلمانی به کار می‌رود،در اصل از واژه لاتینی vulgus به معنای Volk «مردم» گفتیم که،پیشینه زبان آلمانی در دوره باستان از سده هشتم میلادی آغاز می‌شود. مبلغان مسیحی انگلوساکسون یا کوچ‌کنندگان رومی و یونانی به زبان آلمانی بوده است. شمار واژه‌هایی که از لاتینی و یونانی به زبان آلمانی باستان و میانه راه یافته،بسیار برای درک میزان نفوذ مسیحیت در زبان آلمانی کافی است به واژه‌های فراوانی توجه‌ sabbatum لاتینی و آن نیز از sa?bbaton یونانی گرفته شده است. واژه‌های لاتینی و یونانی در زبان آلمانی هنوز هم بسیار زیاد است،به گونه‌ای که کلمات‌ جدید فراوانی در زبان آلمانی امروز وجود دارند که با استفاده از واژه‌های لاتینی و Sperber-Polenz تأثیر زبان فرانسوی نیز بر آلمانی قابل توجه است،و این تأثیر سابقه‌ای نسبتا طولانی‌ تأثیر زبان فرانسوی بر آلمانی از سده شانزده میلادی بیشتر شد. فرانسوی به زبان آلمانی راه یافته است. گذشته از زبان مردم کوچه و بازار،زبان ادبی آلمانی نیز از سده شانزدهم تا نوزدهم‌ آلمانی از سده هشتم میلادی به این سو بسیاری از واژه‌های لاتینی و یونانی را به وام‌ نفوذ زبان‌های لاتینی و یونانی بر زبان آلمانی به حدی‌"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.