Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی میزان نارضایتی شغلی معلمان و عوامل اجتماعی مؤثر بر آن (مطالعه موردی معلمان شهر نیشابور)

نویسنده:

علمی-پژوهشی/ISC (16 صفحه - از 135 تا 150)

کلید واژه های ماشینی : بررسی میزان نارضایتی شغلی معلمان، رضایت، شغلی، معلمان، میزان نارضایتی شغلی، نارضایتی شغلی معلمان و عوامل، نارضایتی شغلی، اجتماعی، احساس محرومیت، میزان احساس بی‌عدالتی معلمان بالاتر

نارضایتی شغلی اگر چه در ابتدا موجب کاهش کارآیی و افزایش هزینه ها در محل کار می شود، اما تداوم آن سست شدن تعهد افراد نسبت به ارزش ها، هنجارها، اهداف نظام و اعتماد اجتماعی را در بر دارد. طی چند سال اخیر بعضا شاهد بروز نارضایتی هایی در میان معلمان به صورت اعتصابات و راهپیمایی بوده ایم. از آن جایی که پیامدهای نارضایتی شغلی معلمان برای جامعه بسیار گرانبار است، بررسی میزان و سرچشمه این نارضایتی ها ضروری به نظر می رسد. مقاله حاضر برگرفته از پژوهشی است به منظور شناخت میزان نارضایتی شغلی معلمان و عوامل اجتماعی موثر بر آن. جامعه آماری تحقیق کلیه معلمان شهر نیشابور به تعداد 4673 نفر هستند که از این بین 209 نفر با استفاده از نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شده اند. بر اساس یافته های تحقیق، 49 درصد معلمان در جمعیت نمونه از شغل خود ناراضی هستند. همچنین، میان احساس محرومیت، میزان نیازهای ارضا نشده، بی عدالتی در اداره، منزلت اجتماعی شغل و تحصیلات معلمان با نارضایتی شغلی آنان رابطه معناداری وجود دارد و این متغیرها جمعا 63 درصد تغییرات نارضایتی شغلی را تبیین می کنند.

خلاصه ماشینی: "همچنین،میان احساس محرومیت،میزان نیازهای ارضا نشده،بی‌عدالتی در اداره،منزلت اجتماعی شغل و تحصیلات معلمان با نارضایتی شغلی آنان رابطۀ معناداری وجود دارد و این متغیرها جمعا 63 درصد تغییرات نارضایتی شغلی را تبیین می‌کنند. میزان احساس محرومیت (به تصویر صفحه مراجعه شود) میزان نیازهای ارضا نشده و میزان نارضایتی از شأن و منزلت اجتماعی معلمی براساس داده‌های تحقیق،68/3 درصد معلمان اظهار داشته‌اند که نیازهای اساسی آنان در حد زیاد و خیلی زیاد تأمین نشده است و 34 درصد معلمان نیز اظهار داشته‌اند که شأن معلمی آنان در جامعه پایین و بسیار پایین است. +(تحصیلات) نتیجه گیری از آن جا که نارضایتی شغلی در ابتدا موجب کاهش کارآیی افراد در محل کار و سپس سست شدن تعهد آنان نسبت به ارزش‌ها،هنجارها و اعتماد اجتماعی می‌شود،بنابر این پیوسته بررسی آن در میان اقشار مختلف از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. با توجه به نظریه‌های مزبور،علت نارضایتی شغلی معلمان را می‌توان در نیازهای ارضا نشدۀ آنان،منزلت اجتماعی شغل معلمی در جامعه،احساس بی‌عدالتی معلمان در محل کار و احساس محرومیت آنان نسبت به سایر اقشار اجتماعی دانست. در بررسی پیماسشی میزان نارضایتی شغلی و رابطۀ آن با عوامل مزبور مشخص شد که حدود نیمی از معلمان نیشابوری از شغل خود ناراضی‌اند و در میان متغیرهای تبیین‌کنندۀ نارضایتی احساس محرومیت نسبی و احساس بی‌عدالتی در محل کار از اهمیت بیشتری برخوردارند و پس از ان به ترتیب میزان نیازهای ارضا نشده و تلقی منفی از منزلت اجتماعی قرار دارد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.