Skip to main content
فهرست مقالات

وضعیت زنان در اشغال و مدیریت مطالعه ی موردی ایران

نویسنده:

علمی-پژوهشی (28 صفحه - از 77 تا 104)

کلیدواژه ها : توسعه ،مدیریت ،اشتغال ،زنان

کلید واژه های ماشینی : زنان ،مدیران ،مدیریت ،سازمان‌ها ،توسعه‌ی ،مشاغل ،وضعیت زنان ،مردان ،اشتغال ،مشارکت ،سازمان‌های زن‌سالار ،پست‌های مدیریتی ،شاخص‌های ،مشارکت زنان ،اقتصادی ،برنامه ،توسعه‌ی جنسیتی در ایران ،کشورهای در حال توسعه ،مدیریت زنان ،وضعیت توسعه‌ی جنسیتی در ایران ،شاخص‌های توسعه‌ی جنسیتی در ایران ،توسعه و توان مندسازی زنان ،پیش‌رفت ،توان مندسازی زنان در ایران ،اشتغال زنان ،زنان در پست‌های مدیریتی ،برنامه‌های توسعه و توان مندسازی ،رفتار ،ساختار ،کار

امروزه مدیریت زنان نه تنها در کشورهای در حال توسعه، که در کشورهای توسعه یافته نیز از مقوله های مهمی است که مورد توجه صاحب نظران علوم مختلف قرار گرفته است؛ و در سطح جهانی نیز سازمان های بین المللی توجهی ویژه به جایگاه زنان در کشورهای مختلف دارند. از این رو، همواره مقوله ی زنان و به ویژه مشارکت آنان در تصمیم گیری ها و مشاغل سطوح عالی مورد توجه بوده است. یکی از شاخص های مهمی که به عنوان معیار توسعه ی جنسیتی و نیز توان مند سازی زنان مورد توجه قرار می گیرد، میزان مشارکت زنان در تصمیم گیری های کلان کشور، و هم چنین حضور آنان در پست های مدیریتی است. علی رغم برنامه ریزی هایی که در این حوزه انجام شده است حضور زنان در پست های مدیریتی هنوز چشم گیر نیست و به نظر می آید که زنان در مسیر پیش رفت شغلی خود در سطوح مدیریتی با مسائل و مشکلات زیادی روبه رو اند که این موضوع نه تنها در کشورهای در حال توسعه، که در کشورهای توسعه یافته نیز هنوز در حد یک مسئله باقی مانده است و صاحب نظران نتوانسته اند آن گونه که باید و شاید پاسخی برای آن بیابند. از این رو، در این مقاله تلاش شده است تا با بررسی آمارهای مربوط به توسعه ی جنسیتی در ایران، و مقایسه ی آن با شاخص های مربوطه در کشورهای توسعه یافته، وضعیت توسعه ی جنسیتی در ایران به طور عام، و وضعیت زنان در مدیریت به طور خاص تحلیل و بررسی شود؛ و در نهایت با توجه به برنامه های توسعه و توان مندسازی زنان در ایران راه کارهایی در این راستا ارائه گردد.

خلاصه ماشینی:

"علی‌رغم برنامه‌ریزی‌هایی که در این حوزه انجام شده است حضور زنان در پست‌های مدیریتی هنوز چشم‌گیر نیست و به نظر می‌آید که زنان در مسیر پیش‌رفت شغلی خود در سطوح مدیریتی با مسائل و مشکلات زیادی روبه‌رواند که این موضوع نه تنها در کشورهای درحال توسعه،که در کشورهای توسعه یافته نیز هنوز در حد یک مسئله باقی مانده است و صاحب نظران نتوانسته‌اند آن گونه که باید و شاید پاسخی برای آن بیابند. بنابراین،تفاوت‌های موجود میان زنان و مردان،تحت تأثیر شرایط فرهنگی،سیاسی، و اجتماعی قرار می‌گیرد که بسته به شرایط،نوع تأثیر آن‌ها نیز متفاوت است (ساعت‌چی،1376:3-5 و 74-167) با نگرش به آن چه آمد پرسش‌های اصلی پژوهش چنین است: -وضعیت شاخص‌های توسعه‌ی جنسیتی در ایران نسبت به کشورهای توسعه‌یافته چه گونه است؟ -چرا باوجوداین که در سال‌های اخیر پیش رفت‌های محسوسی در زمینه‌ی تحصیلات و مشارکت‌های اجتماعی زنان به دست آمده است،ولی تا کنون زنان نتوانسته‌اند مسیرهای شغلی خود را به درستی طرح‌ریزی و پیاده نمایند؟ -چرا در کشور ما تا کنون زنان نتوانسته‌اند سهمی شایسته از پست‌های مدیریتی را به خود اختصاص دهند؟ چارچوب نظری همواره مسئله‌ی مدیریت زنان توجه روان‌شناسان،جامعه‌شناسان،و صاحب‌نظران مدیریت را به خود جلب نموده است و هریک تلاش نموده‌اند تا به گونه‌ئی این مسئله را ریشه‌یابی نمایند. بنابراین،در این بخش از پژوهش تلاش شده است تا مسئله‌ی مدیریت زنان از دیدگاه صاحب‌نظران بررسی شود،و سپس با استفاده از آمارهای توسعه‌ی انسانی وضعیت زنان در ایران به طور عام و جایگاه آنان در پست‌های مدیریتی به طور خاص تحلیل و بررسی گردد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.