Skip to main content
فهرست مقالات

نقش مهندسی مجدد و فن آوری اطلاعات در بهبود کیفیت عملکرد سازمان

نویسنده:

ISC (24 صفحه - از 25 تا 48)

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات، مهندسی مجدد، فن‌آوری اطلاعات، فن‌آوری اطلاعات در بهبود کیفیت، کارکنان، سازمان، فرآیند، بهبود کیفیت عملکرد سازمان، مهندسی مجدد و فن‌آوری، کیفیت

برای بهبود عملکرد سازمان،روش‌ها و فنون مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.نسبت به ماهیت مسئله و فعالیت سازمان،اندازهء آن،منابع انسانی و مالی و دیگر عوامل اثرگذار کاربرد چنین فنونی متفاوت است.در این‌ مقاله ارتباط بین مهندسی مجدد و فن‌آوری اطلاعات و تأثیر آن بر عملکرد و فعالیت کیفی سازمان مورد بررسی‌ قرار می‌گیرد.روش‌شناسی مهندسی مجدد و نحوهء اجرای آن با توجه به مراحل مختلف فعالیت‌های سازمان نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

خلاصه ماشینی: "برای بهبود عملکرد سازمان،روش‌ها و فنون مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مقاله ارتباط بین مهندسی مجدد و فن‌آوری اطلاعات و تأثیر آن بر عملکرد و فعالیت کیفی سازمان مورد بررسی‌ نوین انجام کار و فعالیت سازمان با مطالعات موردی از شرکت‌های مختلف تجزیه و تحلیل گردیده با استفاده از یافته‌ها الگوی کاربردی برای ایجاد دگرگونی‌های بنیادی‌ بدیهی برای طراحی مجدد وظایف و فعالیت‌های واحدها و منابع انسانی است(1992، مفهوم مهندسی مجدد به عنوان استفاده از توان فن‌آوری اطلاعات برای طراحی‌ -مهندسی مجدد فرض می‌کند که فرآیند مورد بازبینی بطور ضعیف طراحی شده‌ معتقدند این پیامدهای جزئی روش‌های مورد استفاده فن‌آوری اطلاعات را منعکس‌ اجرای فن‌آوری این بوده است که صرفا وظایف عادی سازمان را خودکار نماید و تنها پیشنهاد می‌نمایند که زمان مورد نیاز برای انجام پروژه از 6 الی 18 ماه در نظر گرفته شود. رویکرد دیگری برای تعریف فرآیندهای کلیدی این است که از هریک از افراد گروه‌ مستلزم یک تغییر و تحول فوری ارزیابی است از رویکرد اساسی فوق استفاده می‌نمایند ( Hammer Champyṣ1993 ). بعضی اوقات مدیر اجرایی سازمان تنها فردی است که تمامی بخشهای فرآیند را به‌ این امر کاری است که به سادگی انجام نمی‌گیرد زیرا هریک از مشاغل جدید ابعاد وسیع‌تری از کار و فعالیت را دربرمی‌گیرند. می‌بایست برای فعالیت‌های زمان‌بندی مجدد مورد استفاده قرار گیرد. اطلاعات کیفیت مستلزم جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز است. فلسفه مدیریت کیفیت جامع حاکی از این است که سازمانها نظر به(1)- Qualiy Information Systems پروژه‌های اساسی دارند. سالهای اخیر برای ایجاد تحولات مورد استفاده قرار گرفته است فن‌آوری اطلاعات‌"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.