Skip to main content
فهرست مقالات

در جستجوی مدلی برای ارزیابی عملکرد سازمانهای پژوهش و توسعه

نویسنده:

علمی-ترویجی (32 صفحه - از 123 تا 154)

کلید واژه های ماشینی : عملکرد ،ارزیابی ،اطلاعات ،ارزیابی عملکرد سازمانهای پژوهش ،پژوهش و توسعه ،سازمان ،سنجش عملکرد ،ارزیابی عملکرد ،سنجش عملکرد پژوهش و توسعه ،امتیازدهی متوازن ،عملکرد سازمانهای پژوهش و توسعه ،بکارگیری نظام‌های نوین ارزیابی ،نظام ،ارزیابی عملکرد پژوهش و توسعه ،مدیران ،نظام‌های سنجش عملکرد ،مدل ،سازمانهای پژوهش و توسعه ،مدل امتیازدهی متوازن ،شاخص‌های ،نظام امتیازدهی متوازن ،نظام سنجش عملکرد پژوهش ،تولید اطلاعات ،طراحی ،نظام‌های اطلاعاتی ،بکارگیری نظام امتیازدهی متوازن ،طراحی نظام سنجش عملکرد پژوهش ،مشتری ،نظام‌های ارزیابی عملکرد ،مدیریت

سازمانهای پژوهش و توسعه به دلیل ماهیت پیچیده خلاق،منحصر به فرد و ساختار نیافته این حوزه مستلزم مدیریت پویا و زنده گونه است.همچنین به دلیل عدم قطعیت‌ نتایج فعالیتهای پژوهش و توسعه نظام‌های،سنتی ارزیابی عملکرد برای سنجش کارایی‌ و اثربخشی عملکرد سازمانها و مراکز پژوهشی نیازمند بکارگیری نظام‌های نوین‌ ارزیابی مانند مدل امتیازدهی متوازن هستند.

خلاصه ماشینی:

"نتایج فعالیتهای پژوهش و توسعه نظام‌های،سنتی ارزیابی عملکرد برای سنجش کارایی‌ تلاشهای زیادی برای سنجش بهره‌وری پژوهش و توسعه انجام شده است که با به‌هرحال واقعیت مهم این است که علی رغم پیچیدگی سنجش عملکرد پژوهش و مهمترین الزامات این نظام‌ها آن است که به پژوهش و توسعه به عنوان یک نظام بنگرند. اما واقعیت این است که ارزیایب سنجش درونی تنها یک بعد از عملکرد پژوهش و این نظام مبتنی بر سنجش خروجی‌های پژوهش و توسعه است. فردی پژوهشگرانه مفید باشد اما برای سنجش عملکرد پژوهش و توسعه مفید نیست. 4-نظام سنجش عملکرد پژوهش و توسعه می‌بایستی ساده باشد. از این رو،طراحی نظام سنجش عملکرد پژوهش و توسعه باید بگونه‌ای باشد که‌ نظام ارزیابی اثربخش عملکرد پژوهش و توسعه که توسط"کیم‌"و"اح‌"انجام شده،به‌ برای ارزیابی عملکرد پژوهش و توسعه می‌توان از نظام پیشنهادی کاپلان و نورتن‌ این مدل،یک نوع نظام ارزیابی و سنجش یکپارچگی عملکرد برحسب شاخص‌های‌ اصل اساسی در این مدل آن است که نظام سنجش عملکرد می‌باید اطلاعات کافی برای‌ (3)- R D hit rate نمودار شماره‌ی(3)بکارگیری مدل امتیازدهی متوازن در ارزیابی عملکرد پژوهش و توسعه (به تصویر صفحه مراجعه شود) طراحی اقتضایی نظام‌های ارزیابی عملکرد پژوهش و توسعه نظام‌های سنجش بازخور عملکرد هم در سطح تیمی و نیز بخش پژوهش و توسعه(در مقایسه رویه‌های ارزیابی عملکرد پژوهش و توسعه‌شان می‌باشد برای این که آنها هنگام طراحی و اجرای نظام‌های سنجش عملکرد پژوهش و توسعه این سطح‌ شرکتها و سازمانها از این برای ارزیابی عملکرد سازمانی استفاده کرده‌اند. نظام امتیازدهی متوازن از جمله مدلهای مناسب برای ارزشیابی عملکرد پژوهش و توسعه می‌باشد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.