Skip to main content
فهرست مقالات

نمونه امضای اعضای هیأت دولت ( از 1299 - 1320 ه.ش)

نویسنده:

ISC (14 صفحه - از 32 تا 45)

خلاصه ماشینی:

") نمایندهء دورهء پنجم مجلس شورای می از فسا-از 15 اسفند 1294 تا 21 مرداد 1295 وزیر فوائد عامه و تجارت در کابینهء محمد ولی خان‌ سپهسالار اعظم. اردلان،امان الله(عز الممالک) امان الله اردلان فرزند ابو الحسن،(متوفی در سال 1366 ش،)نماینده دورهء دوم از خرمشهر، دورهء سوم از کرمانشاه،دورهء پنجم از دزفول و دوره‌های هیجده و نوزده از سنندج در مجلس‌ شورای ملی و نمایندهء دورهء هفتم مجلس سنا از حوزهء ارومیه. پس از آن در 17 خرداد سال بعد با عنوان وزیر عدلیه وارد کابینهء مشیر الدوله شد. 7 آذر 1290 تا 20 آذر 1290 وزیر عدلیه و از 14 خرداد 1291 وزیر داخله در کابینه‌ صمصام السلطنه 25 مرداد 1293 تا 20 اسفند 1293 وزیر مالیه در کابینهء مستوفی الممالک. 14 خرداد 1300 تا شهریور 1300 وزیر امور خارجه در کابینهء قوام السلطنه. از 1275 ش تا 1286 سفیر ایران در بلژیک و از 16 مرداد 297 تا 12 تیر 1299 وزیر معارف در کابینهء وثوق الدوله. کفیل وزارت‌ امور خارجه در کابینهء مهدیقلی هدایت بود و از فروردین 1308 تا دی 1309 تا اسفند 1312 سفیر ایران در شوروی و سپس استاندار خراسان شد. پس از فتح تهران در 23 تیر 1288 به ایران آمد و از طرف مردم گیلان به‌ نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شد. در سال 1296 به حکومت‌ یزد منصوب شد و از 6 آبان 1302 تا 7 شهریور 1303 وزیر عدلیه در کابینهء سردار سپه بود. وزیر فوائد (تصویرتصویر) عامه و تجارت در کابینهء میرزا حسن خان‌ مشیر الدوله."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.