Skip to main content
فهرست مقالات

نمونه امضای اعضای هیأت دولت (1320 - 1299 ه.ش) - 2

نویسنده:

ISC (13 صفحه - از 74 تا 86)

کلید واژه های ماشینی : دی، وزیر، شهریور، اسفند، بهمن، معاون، تیر، وزیر امور خارجه در کابینه، مجلس شورای ملی، آذر

خلاصه ماشینی: "از 26 شهریور 1312 کفیل وزارت معارف و اوقاف و صنایع مستظرفه‌ و از چهارم اسفند 1313 تا 13 آذر 1314 وزیر معارف در کابینه محمد علی فروغی و از 13 آذر 1314 تا 7 اسفند 1317 وزیر معارف و از آن‌ پس تا 3 آبان 1318 تا 15 اسفند 1318 وزیر داخله در کابینهء احمد متین دفتری و همچنین با حفظ سمتهای فوق از سال 1314 تا 1317 رئیس دانشگاه تهران در 30 شهریور 1320 وزیر پیشه و هنر در کابینهء محمد علی فروغی و از 1319 به بعد نایب رئیس انجمن فرهنگی ایران و شوروی و رئیس هیئت اعزامی به یونسکو در بهمن 1324(نوامبر 1945)نیز بود. در 10 ابان 1300 رئیس کل‌ معارف نماینده دوره چهارم خوار و ورامین و پنجم و ششم لار در مجلس شورای ملی،از 18 بهمن 1305 تا 26 شهریور 1312 وزیر عدلیه در کابینه‌های حسن مستوفی و مهدیقلی هدایت. در 15 مرداد 1312 کفیل وزارت معارف در کابینهء مهدیقلی هدایت، در 15 مهر 1312 معاون وزیر پست و تلگراف‌ (زمان تصدی محمد علی دولتشاهی) (تصویرتصویر) 47. در 1305 به دعوت علی اکبر داور به‌ وزارت عدلیه منتقل و به ریاست اداره دوم‌ استیناف تهران و پس از آن ریاست دیوان عالی‌ جزای عمال دولت،مدیر کل،معاونت اداری با حفظ سمت رئیس محکمه ازدواج،کفیل و معاون اول دیوان‌عالی کشود. در 1 بهمن 1290 معاونت وزارت‌ عدلیه و در 22 خرداد 1305 کفیل وزارت عدلیه‌ در کابینه حسن مستوفی الممالک و از 15 اردیبهشت 1306 ریاست اداره تهیه قوانین را عهده‌دار بود."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.