Skip to main content
فهرست مقالات

مواد مخدر و بزهکاری: drugs and criminal behaviour

مترجم:

کلید واژه های ماشینی : مواد مخدر ، معتادین ، اعتیاد ، بزه‌کاری ، مواد مخدر و بزه‌کاری ، بزهکاری ، ترک اعتیاد ، رابطه مواد مخدر ، مصرف مواد مخدر ، اعتیاد به مواد مخدر

رابطه مواد مخدر و بزهکاری یک رابطه علی و معلولی است. اعتیاد بلای خانمانسوزی است که در تمام کشورهای دنیا و از جمله ایران هر روز قربانیان بیشتری را به دام خود می کشد. بالارفتن آمار وحشتناک جرائم، طلاق، قتل، خودکشی و سایر بزهکاریها خبر از بالا رفتن تعداد معتادین و رخنه آنها در گروههای جوان و نوجوان جامعه می دهد. این مقاله یک تصویر کلی از رابطه اعتیاد و عملکرد آن را در شکل گیری بزهکاری ارائه می دهد و از لحاظ روانپزشکی قانونی آن را به بحث می گذارد.

خلاصه ماشینی:

"رابطه مواد مخدر بزهکاری یک رابطه علی و معلولی است. رابطه بین مواد مخدر و بزهکاری به تازکی به مورد توجه‌ از اعتیاد به مواد مخدر امری اجتناب‌ناپذیر است. میزان اعمال بزهکارانه انجام شده از سون معتادین بسیار بیشتر این جرائم مربوط به خرید و فروش مواد مخدر می‌ بر روی 1000 معتاد به مواد مخدر نشان داد که 80 درصد از معتاد انجام داد،به این نتیجه رسید که اعتیاد نشان دهنده‌ میزان شرکت معتادین در اعمال بزهکارانه مورد استفاده قرار اعتیاد باعث ارتکاب دو جرم اصلی توسط معتاد می‌شود، را مطالعه می‌کند نشان داده است که این جرائم عموما به دو معتاد به مواد مخدر بلکه جرائم و جنایات خطرناک جانبی را تعیین میزان و تکرار نوع جرم توسط معتاد است. از این جرائم فقط خود معتادین خبر دارند. کاملی از میزان جرائم مرتکب شده توسط معتاد در طول یک‌ معتاد انجام دادند و نوعی طبقه‌بندی از اعمال بزهکارانه آنها را 2-خرید و فروش مواد مخدر:6/20 درصد از معتادین فقط ارتکاب جرم مؤثر است ولی اعتیاد در زنان تا اندازه زیادی‌ باعث شده است که زنان در ارتکاب جرائم بزهکارانه به‌ 61 درصد آنها سابقه محکومیت در ارتباط با مواد مخدر داشته‌ ترک اعتیاد در زنان معتاد 15 درصد از آنها به شیوه سابق به‌ ترک اعتیاد به انجام اعمال بزهکارانه خویش اصرار داشته‌اند. راههای دیگر نظیر ترک اعتیاد با مواد دارویی بدون بستری‌ مصرف مواد مخدر گرایش داشته و این امر یکی از خصوصیاتی‌ ولی ممکن است در بازپروری معتادین بزهکار و وادار کردن آنها"


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.