Skip to main content
فهرست مقالات

گزارش مورد: حمل مواد مخدر در بدن گزارش یک مورد جسد مومیایی شده

نویسنده:

(4 صفحه - از 90 تا 93)

کلید واژه های ماشینی : مواد مخدر ، مواد مخدر در بدن گزارش ، بسته‌های مواد مخدر در رکتوم ، حمل مواد مخدر در بدن ، قاچاق مواد مخدر ، مسمومیت ناشی از پارگی بسته‌ها ، انسداد روده ، مومیایی ، بلع ، مورد جسد مومیای

امروزه، قاچاق مواد مخدر یکی از سودآورترین تجارتها در جهان می باشد که به خصوص در دهه اخیر رو به افزایش است. یکی از طرق نامعمول که منجر به معضلی شایع شده است (به خصوص به دلیل تشخیص مشکل آن)، بلع و یا داخل کردن بسته های مواد مخدر در رکتوم یا واژن است. از خطرات و عوارض جدی و مهلک آن می توان به انسداد روده، مسمومیت ناشی از پارگی بسته ها و آزاد شدن مواد مخدر اشاره نمود. در این مقاله ضمن شرح موضوع به یک مورد ایرانی که منجر به فوت شده و به صورت مومیایی در کویر یزد کشف شده است اشاره می گردد.

خلاصه ماشینی:

"امروزه:قاچاپ مواد مخدر یکی از سودآورترین تجارت‌ها در جهان می‌باشد که بخصوص در دهه اخیر رو به افزایش است. نامعمول که منجر به معضلی شایع شده است(بخصوص بدلیل تشخیص مشکل آن)،بلع و یا داخل کردن بسته‌های مواد مخدر در رکتوم یا واژن‌ از خطرات و عوارض جدی و مهلک آن می‌توان به انسداد روده،مسمومیت ناشی از پارگی بسته‌ها و آزاد شدن مواد مخدر اشاره نمود. در این مقاله ضمن شرح به یک مورد ایرانی که منجر به فوت شده و بصورت مومیایی در کویر یزد کشف شده است اشاره می‌گردد. یکی از این روشها،داخل کردن بسته‌های کوچک مواد مخدر در بدن( BP 1 ناشناخته که حتی در شرایط عدم نشت مواد مخدر و پارگی بسته‌ها نیز افزایش پریستالتیسم پارگی بسته‌ها نیز حادث شده و با آزاد شدن مواد مواد مخدر به زندانها از این طریق است. مرگ و میر نیز بالا خواهد رفت لذا شناسایی این پدیده امری الزامی است."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.