Skip to main content
فهرست مقالات

مشکلات شایع روانپزشکی در بزهکاران کانون اصلاح و تربیت پسران شهر اهواز، سال 1379

نویسنده:

(4 صفحه - از 152 تا 155)

کلید واژه های ماشینی : روانپزشکی ، اهواز ، کانون اصلاح و تربیت پسران ، بزهکاران ، نوجوانی ، بزهکاران کانون اصلاح و تربیت ، اصلاح و تربیت پسران اهواز ، اختلالات ، تربیت پسران شهر اهواز ، بزه‌کاری

زمینه: نوجوانی حد فاصل بین کودکی و بزرگسالی است. این مرحله از نظر سن شروع، سرعت وطول مدت آن به صورت منفی یا مثبت دوره ای بسیار حساس و تاثیرگذار در شکل گیری شخصیت فرد در آینده است. یکی از مهمترین تغییرات احتمالی شروع رفتارهای منفی و ناسازگارانه در نوجوانی است که می تواند تشخیص بزهکاری را مطرح کند. ممکن است شروع اختلالات و مشکلات روانپزشکی در دوره نوجوانی با رفتارهای بزهکارانه همراه باشد که این رفتارهای بزهکارانه نه تنها می تواند به عنوان یک تشخیص رفتار مجرمانه و خلاف قانونی تلقی شود بلکه می تواند تشخیص های متفاوت روانپزشکی را در بر گیرد. هدف از این پژوهش تعیین میزان شیوع مشکلات و انواع اختلالات روانپزشکی در بزهکاران نوجوان کانون اصلاح و تربیت پسران اهواز است. با شناخت هرچه بیشتر ابعاد مختلف بزهکاری می توان در پیشگیری اولیه ودرمان های به موقع از تشدید و تداوم اختلالات روانپزشکی با همراهی رفتارهای بزهکارانه اقدام لازم را به عمل آورد. روشها: بررسی بر روی 100 نفر از نوجوانان مقیم مرکز در کانون اصلاح وتربیت پسران اهواز با استفاده از آزمون SCL-90-R و مصاحبه بالینی براساس ملاکهای تشخیص DSM-IV انجام شد. یافته ها: بر اساس ازمون SCL-90-R و محاسبه بالینی با استفاده از ملاکهای تشخیص DSM-IV به ترتیب 84 درصد و 73 درصد آزمودنی ها دچار 9 گونه اختلال و مشکل روانپزشکی بودند. نتیجه گیری: با توجه به نتایج به دست آمده از این تحقیق و تحقیقات مشابه، طراحی و اجرای یک برنامه گروهی متشکل از روانپزشک، روانشناس، مددکار اجتماعی، قضات و وکلا جهت تفکیک بزهکاران واقعی از اختلالات و مشکلات روانپزشکی با همراهی رفتار بزهکارانه از روز دستگیری، جلسات دادگاه و در محل نگهداری بزهکاران نوجوان لازم است؛ زیرا نگرش همه جانبه و کلی از ضروریات مهم برای اتخاذ تصمیمات و وضع قوانین جدید مبتنی بر یک رویکرد علمی می باشد.

خلاصه ماشینی:

"و ناسازگارانه در نوجوانی است که می‌تواند تشخیص بزهکاری را مطرح کند. ممکن است شروع اختلالات و مشکلات روانپزشکی‌ در دوره نوجوانی با رفتارهای بزهکارانه همراه باشد که این رفتارهای بزهکارانه نه تنها می‌تواند به عنوان یک تشخیص رفتار مجرمانه‌ مشکلات و انواع اختلالات روانپژشکی در بزهکاران نوجوان کانون اصلاح و تربیت شهر اهواز است. ابعاد مختلف بزهکاری می‌تواند در پیشگیری اولیه و درمان‌های به موقع از تشدید و تداوم اختلالات روانپزشکی با همراهی رفتارهای‌ روشها بررسی بر روی 100 نفر از نوجوانان مقیم مرکز در کانون اصلاح و تربیت پسران اهواز با استفاده از آزمون SCL-90-R و مصاحبه‌ یافته‌ها:بر اساس آزمون SCL-90- R و مصاحبه بالینی با استفاده از ملاک‌های تشخیص DSM-IV به ترتیب 84 درصد و 73 درصد روانشناس،مددکار اجتماعی،قضات و وکلا جهت تفکیک بزهکاران واقعی از اختلالات و مشکلات روانپزشکی با همراهی رفتار سن شروع این تغییرات بسیار متفاوت است و معمولا دختران 12 تا از اختلالات روانپزشکی در این دوره آغاز می‌شوند. مورد بررسی قرار گرفته است ولی باید گفت که بزهکاری دارای ابعاد هدف از این پژوهش تعیین میزان شیوع انواع اختلالات روانپزشکی‌ در بزهکاران نوجوان کانون اصلاح و تربیت پسران شهر اهواز است‌ اختلالات و مشکلات روانپزشکی در دوران کودکی و نوجوانی با تشخیص افتراقی اختلال روانپزشکی در دوره کودکی و نوجوانی با با توجه به بررسی و نتایج حاصله از این تحقیق درصد بالایی از (به تصویر صفحه مراجعه شود)بزهکاران مقیم مرکز نگهداری و اصلاح و تربیت اهواز دچار اختلال‌ نشان دادند که شیوع ابتلاء به اختلالات روانپزشکی در آنها بیشتر از"


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.