Skip to main content
فهرست مقالات

در منطقه آسیا پاسیفیک lng پتانسیل بازار

نویسنده:

(21 صفحه - از 73 تا 93)

کلیدواژه ها :

صادرات ،واردات ،تقاضا ،عرضه ،LNG ،بازار آسیا پاسفیک

کلید واژه های ماشینی : LNG ، واردات ، منطقه آسیا پاسیفیک ، منطقه آسیا پاسیفیک پتانسیل بازار ، منطقه ، گاز ، بازار ، واردات LNG منطقه ، تولید ، تاسیسات

آسیا پاسفیک در سال‌های 2010 و 2015 به ترتیب 35/14 میلیون تن و 87/63 مبلیون تن خواهد بود.این منطقه دارای پتانسیل زیادی جهت واردات LNG منطقه توسط تولیدکنندگان خارج از منطقه تامین شود. با توجه به پتانسیل‌های بالقوه بازار آسیا پاسفیک و ذخار عظیم گازی‌ کشور ما و نزدیکی ایران به این بازار،شایسته است تا سیاستگذاران بخش انرژی‌ کشور،تدابیر و تصمیمات مفید و سازنده‌ای را،پس از انجام کلیه مطالعات لازم،جهت‌ کسب سهم بیشتری از بازار این منطقه اتخاذ نمایند.

خلاصه ماشینی:

"افزایش تقاضا برای LNG در بازارهای جدید از جمله هند و چین نیز وجود دارد. حدود 46 درصد از LNG جهان در منطقه آسیا پاسفیک تولید می‌شود. آران اتفاق افتاد،ظرفیت تولید منطقه آسیا پاسیفیک در سال 2005 به 3/71 میلیون تن رسید. ظرفیت‌های تولید درحال ساخت منطقه 1/13 میلیون ت گزارش شده است. داروین در منطقه شمالی درحال ساخت است و گاز موردنیاز آن از میادین Baya-Undan در دریای تیمور که تولید آن از اوایل سال 2004 آغاز شده،تامین خواهد شد. ظرفیت تولید LNG منطقه آسیا پاسیفیک در سال 2005 در سال 2005 واردات LNG ،31 درصد از عرضه گاز این منطقه را به خود AsiaPacific LNG mARKET,recent development and emerging issues,2005 ژاپن در سال 2005 بزرگترین واردکننده منطقه بوده و 26 درصد از واردات‌ واردات LNG در این سال به ترتیب معادل 25،8 و 5 درصد بود. شرکتهای عرضه کننده گاز و برق را با حالتی مواجه ساخته است که از تقاضای آتی این بازار مطمئن نیستند. مصرف‌کننده اصلی گاز در این کشور بخش تولید نیرو است و در سال‌های آتی نیز حجم قراردادهای بلندمدت این کشور جهت خرید LNG در سال 2005،معادل‌ LNG هند به میزان 93/1 میلیون تن از طریق این ترمینال در سال 2004 از تاسیسات‌ LNG میزان تقاضای تعهد نشده این کشور در سال‌های 2010 و 2015 به ترتیب 1/1 و ظزفیت تولید پروژه‌های درحال بهره‌برداری و در حل ساخت LNG در منطقه آسیا میلیون تن از تقاضای تعهد نشده این بازار توسط تولیدکنندگان خارج از منطقه تامین‌ تن از تقاضای تعهد نشده LNG منطقه آسیا پاسیفیک توسط تولیدکنندگان خارج از"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.