Skip to main content
فهرست مقالات

چگونگی کاربرد آن در مطالعات کتابسنجی (ICR) صفحه فشرده" گزارش های استنادی مجله"

نویسنده:

علمی-ترویجی/ISC (12 صفحه - از 211 تا 222)

کلیدواژه ها :

استناد ،تحلیل استنادی ،نیم عمر ،گزارش‌های استنادی مجله ،عامل‌ تأثیر

کلید واژه های ماشینی : گزارش‌های استنادی مجله ، اطلاعات ، نظم‌بندی براساس عامل تأثیر مجلات ، ICR ، نوار ابزار گزارش‌های استنادی مجله ، نیم‌عمر مجلات ، نظم‌بندی براساس نیم‌عمر مجلات ، نیم‌عمر مجلات مورد استناد ، ایکون مربوط در نوار ابزار ، شناسایی مجلات پر استناد

مقاله حاضر ضمن تحلیل استنادی،به معرفی صفحهء فشرده‌"گزارش‌های استنادی‌ مجله‌"1پرداخته است.موارد استفاده،گروه‌های استفاده‌کننده و چگونگی استفاده از صفحهء فشرده توضیح داده شده،و مسائلی از قبیل چگونگی محاسبهء عامل تأثیر2و نیم‌ عمر مجلات مورد استناد3شده بیان گردیده است.در نهایت چگونگی شناسایی مجلات‌ پر استناد و معتبر هر رشتهء موضوعی از طریق این صفحهء فشرده آموزش داده شده است.

خلاصه ماشینی:

"پر استناد و معتبر هر رشتهء موضوعی از طریق این صفحهء فشرده آموزش داده شده است. مجلات خارجی است که از داده‌های استنادی بیش از 7000 عنوان مجلهء علمی و فنی از نظر و یا از طریق ایکون مربوط در نوار ابزار قابل دسترسی است. مجله به همراه تعداد استنادها در هر سال خاص داده شده است. استناد داشته است،برای این منظور لازم است که در خط نوار ابزار ایکون مربوط را هریک از عناوین می‌توان از طریق کلیک کردن دکمهء مربوط در نوار ابزار یا گزینهء Impact در بررسی استنادی مجله،نیم عمر استنادشونده عبارت از تعداد سالهایی است که‌ برای مشاهدهء نحوهء محاسبهء نیم عمر مجلات استنادشونده یا استنادکنندهء هریک از عناوین،می‌توان از طریق کلیک کردن ایکون مربوط در نوار ابزار و یا با انتخاب گزینهء چنانچه در شکل شمارهء 4 ملاحظه می‌گردد،نیم عمر مجلهء ṣ ACI Structural Journal عدد 5/6 بوده است. گزارش‌های استنادی مجله به روش زیر نیم عمر مجلات را 1. تعیین قسمت صحیح عدد نیم عمر که در مورد مجلهء مذکور عدد 6 بوده است. برای شناسایی مجلات رشته‌ای خاص،ابتدا ایکون مربوط به فیلتر از خط نوار ابزار کلیک شده یا از منوی ṣ Options گزینه Filtering Journal انتخاب گردد. در نمایش نواری پایین صفحه تعداد مجلات فیلتر شده که در واقع مجلات موردنظر هستند،مشاهده می‌گردد. نظم‌بندی مجلات را می‌توان با کلیک کردن روی دکمهء Sort در نوار ابزار،یا با مجلات موضوع انتخاب شده براساس میزان Impact Factor مرتب خواهد گردید. لازم به ذکر است که در نوار نمایشی پایین صفحه نوع نظم‌بندی،نوع فیلتر و تعداد مجلات آمده است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.