Skip to main content
فهرست مقالات

مروری تحلیلی بر خدمات فنی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران

گزارشگر:

علمی-ترویجی/ISC (9 صفحه - از 223 تا 231)

کلیدواژه ها :

فهرست نویسی ،خدمات فنی ،کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد ،دانشگاه‌ تهران

کلید واژه های ماشینی : خدمات بخش فهرست‌نویسی کتابخانه مرکزی، ارائه خدمات بخش فهرست‌نویسی کتابخانه، مرکز اسناد دانشگاه تهران، خدمات فنی کتابخانه مرکزی، اطلاعات، سرپرستی بخش فهرست‌نویسی لاتین کتابخانه، سرپرست بخش فهرست‌نویس کتابخانه مرکزی، بخش فهرست‌نویسی لاتین کتابخانه مرکزی، کتابخانه مرکزی و مرکز، نحوهء ارائه خدمات بخش فهرست‌نویسی

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران به‌عنوان یکی از بزرگترین و غنی‌ترین کتابخانه‌ دانشگاهی کشور است.در این مقاله سعی شده است در حد امکان تاریخچه،ساختار و نحوهء ارائه خدمات بخش فهرست‌نویسی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران ارائه گردد. در نهایت مروری بر روند فعالیت‌های فعلی بخش و نحوهء خدمات آن بیان گردیده است.

خلاصه ماشینی:

"223 231 مروری تحلیلی بر خدمات فنی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران به‌عنوان یکی از بزرگترین و غنی‌ترین کتابخانه‌ ارائه خدمات بخش فهرست‌نویسی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران ارائه گردد. فکر تأسیس دانشگاه تهران از سال 1307،در زمان وزارت معارف آقای تدین مقدمه ساله شد و ساختار اصلی آن در حال حاضر شامل کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد به‌ است و هر کتابخانه و مرکز اطلاع‌رسانی باید منابع چاپی و غیرچاپی خود را مطابق با بخش فهرست‌نویسی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران نیز در راستای‌ سیر تحول فهرست‌نویسی در کتابخانه مرکزی و مرکز استاد دانشگاه تهران 2. بخش فهرست‌نویسی انگلیسی که کلیه کتاب‌های انگلیسی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد در این بخش فهرست‌نویسی می‌شده و آماده‌سازی آنها نیز انجام می‌گرفته‌ بخش فهرست‌نویسی لاتین کتابخانه مرکزی به عهده سرکار خانم فریده السادات‌ کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد به کار می‌رود مبتنی بر رده‌بندی LC است. بعد از ارسال کتابها از بخش فراهم‌آوری که دارای شماره ثبت و مهر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد است،ابتدا در کامپیوتر چک می‌شوند،کتاب‌هایی که قبلا فهرست‌نویسی‌ برگه‌دان‌های مخصوص خود دارند که توسط این بخش برگه‌های مادر برای آنها همراه با کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و نیز دو بخش فهرست‌نویسی کتاب‌های چاپی استفاده از کتابخانه،در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران متجلی گردد. اتلاف زمان و نیروی انسانی،تمرکز خدمات فهرست‌نویسی کلیه دانشکده‌های دانشگاه تهران در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد ضروری به نظر می‌رسد. "گزارش سال 1353 کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران‌"."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.